İşiniz büyüyor, mağazalarınız artıyor. Artık gitgide daha fazla insanla çalışıyorsunuz, daha çok deponuz, daha çok mağazanız var.

Peki, stoğunuzu net olarak sayabiliyor musunuz? Farklı noktalarınızın sayım raporları geliyor ama ne kadar emin olabiliyorsunuz sayımların hatalı, eksik ya da kusurlu sayılmadığından?

Desnet, 15 yıllık barkod sistemleri uzmanlığının yanı sıra, hizmet alanında da yaptığı yeniliklerle El terminali kiralama, barkodlama hizmeti, eski donanımları alıp yerine yeni donanımları sağlama hizmeti gibi hizmetlerin yanı sıra oluşturduğu özel sayım ekibiyle Bağımsız Sayım ekibini de devreye aldı.

15 mağazanız var ve hepsi farklı şehirlerde. Tümünde, haberli/habersiz sayım ile 1 hafta gibi bir süre içinde tüm Türkiye stoğunuzu size rapor olarak sunuyoruz.

Haberli Bağımsız Sayım

Mağaza personeline, depo ekibine bilgi vererek, sayım yapılacağını bildirebilirsiniz. Daha çok, eski ve personelini iyi bildiğiniz ekipler için uygun olan Haberli sayım hizmeti ile birlikte ekibiniz sayıma hazır olarak bekler ve Desnet Bağımsız sayım ekibi, gelip en hızlı ve hatasız şekilde sayımı yapar, raporlamayı direkt olarak size yapar. Bir başka alternatifi de şöyledir, çalışanlarınız sayım yapılacağını bilir fakat zamanını bilemezler, böylece sürpriz zamanlara hazırlıklı olmak yöntemiyle daha düzenli, daha tertipli, daha ayakları yere basan bir ekibe sahip olursunuz

Habersiz Bağımsız Sayım

Ekipleriniz çok genç, çok yeni ya da tanımıyorsanız, habersiz bağımsız sayım ekibimiz, çalışanlarınızın hiç beklemediği bir anda noktaya varır, izin kağıdını göstererek o anda tüm personelden müsaade rica ederek sayım noktasıyla, depoyla ya da mağazayla baş başa kalır ve sayımı tamamlayana kadar depo ya da mağazaya hiçbir şekilde dokunulmamasını sağlar. Yine haberli bağımsız sayım hizmetimizde olduğu gibi, zamanlı-zamansız olarak gerçekleştirilebilecek olan bu hizmet ile çalışanların her zaman kontrol altında olduğunu bilmesi ve buna göre davranması sağlanır.

Ölçmediğiniz hiçbir gücünüzü yönetemezsiniz, eğer tam olarak stoğunuzda ne olduğunu, mağazanızda ne olduğunu, deponuzda ne olduğunu bilmiyor iseniz, şirketinizin deposu rotası olmayan bir gemi gibi bir hal alır. Rüzgar ne yöne götürürse o yöne doğru gidecektir.

Yönetmiyorsanız, planlamıyorsanız, ölçmüyorsanız, eksiklerin hesabını sormuyorsanız, mutlaka bu ölçülmeyen kısım size maliyet olarak geri dönecektir.

Dünyanın her yerinde en küçük perakende mağazalarından en büyük perakende zincirleri, hem teknik olarak hem de kurumsal olarak güvenilir bağımsız sayım firmalarıyla çalışarak risklerini en aza indirerek bertaraf ederler.

Doğru bağımsız sayım firmasından neler beklemelisiniz?

– Donanıma yani el terminaline, barkod okuyucuya, barkod yazıcıya hakim olmaları, en ufak bir sorunda çözüm üretebilmeleri

– Daha önce sizden başka perakende noktalarında da bu sayımları yapmış olmaları

– Aynı zamanda depo otomasyon çözümleri satan ve kuran bir şirket olması, bir deponun nasıl olması gerektiğin ibilmesi

– Barkod sektöründe deneyimli olması

– Raporlama örnekleri sunabilmesi, raporlama mantığını iyi bilmesi

– Eğer farklı şehirlerde operasyonunuz varsa, aynı anda birkaç şehirde bağımsız sayım işini organize edebilecek, planlayabilecek, düzenleyebilecek lojistik gücü olması

Bağımsız sayım hizmeti veren firmaların verdiği fiyatların yanı sıra sürdürülebilirliği, hizmeti almanızdan sonra belli bir süre sonra da devamını getirebilmesi çok önemlidir.

Zira sayım işinin en önemli kısmı, sürdürülebilirliktir. Birkaç kez, farklı zamanlarda sayımı yaptırmaz iseniz, aralardaki farklara bakma şansı bulamazsınız bu da sizin ölçme ve değerlendirmenizi mümkün olmaktan çıkarır.

Çalışanlarınıza çok güveniyor olun ya da olmayın, bağımsız sayım hizmeti çok gereklidir. Çünkü insan odaklı ve insana dayalı bir düzenek kurmak yerine sizden de çalışanlarınızdan da bağımsız bir sistem kurarsanız gerçek anlamda bir “sistem” kurmuş olursunuz. Kişilerden bağımsız hale gelir. Her çalışanı işe aldığınızda güven problemleriyle başlamaz, sistemin sağlam işlemesi nedeniyle, istese de hata yapamayacak olduğunu bilirsiniz. Sizin bunu biliyor olmanız ve bunun verdiği rahatlık da çalışanınıza, hata yapmaması gerektiği hissini verecektir.

Bağımsız sayım hizmeti sırasında Desnet, en iyi el terminali markalarını kullanır. Intermec El Terminali, Casio El Terminali, Datalogic El Terminali, Motorola El Terminali, Mobile Compia M3 El Terminali, Pidion El Terminali, Honeywell El Terminali gibi markaların el terminalleri, Zebra Barkod Yazıcılar, TSC Barkod Yazıcılar, Argox Barkod Yazıcılar, Intermec Barkod Yazıcılar gibi marka barkod yazıcıları ve Datalogic Barkod Okuyucular, Intermec Barkod Okuyucular, Motorola Symbol Barkod Okuyucular gibi modeller kullanarak sorunsuz işler çıkarmayı daha kolay ve erişilebilir hale getiriyoruz .

Raporlamalarımız analist ekibimiz tarafından hazırlanıp, analiz edilip, sonuçlarıyla birlikte size, daha önceki raporlarla kıyaslamak suretiyle hazırlanarak sunulur.

Dilerseniz, sahada haberli ya da habersiz bağımsız sayım hizmeti öncesi, ekibimiz mağazanıza Gizli müşteri olarak girip, alışveriş yaparak durumu analiz edebilecek, çalışanların duygu, düşünce ve bakış açılarını da size rapor olarak sunabilmektedir.

Sayım işi ciddi iştir, bağımsız sayım işi çok daha ciddi iştir.

İşini doğru yapan, uzun yıllardır bu sektörde olan bir kurum ile çalışmak ve işinizi en doğru şekilde ve bu en doğru şekle en uygun bütçelerle gerçekleştirmek istiyorsanız bizi hemen arayın. En özel fiyatlarla tek ya da çoklu şehir mağazalarına en uygun koşullarda teklifler sunmaktan memnuniyet duyarız.

Bizi arayın, bağımsız sayım işlemlerinizi hemen başlatın.