Depo otomasyonunuzu kurdunuz ya da barkod otomasyonuna geçtiniz, ancak yazılımı ve donanımı sağlayan tedarikçiniz sistemi kurdu, kullanmayı öğretti ve sisteminizle baş başa kaldınız.

Barkodlama Operasyonunu en doğru, en sağlam şekilde gerçekleştirebilmek gerçekten zor iştir. Desnet, desco Depo Otomasyonu Çözümünde, kurduğu depo otomasyonu sistemlerinde anlaşmaya bağlı olarak çoğu zaman Barkodlama hizmetini de yanında bir hizmet olarak sunmaktadır.

Sisteminizin en doğru şekilde ayağa kalkması ve bugünden geleceğe sizi en sistematik şekilde taşıyabilmesi için, barkodlamanın doğru ve eksiksiz şekilde tasarlanmış ve yapılmış olması gereklidir

Barkodlama hizmetimize, istenirse, barkodların basımı işi de dahil edilebilmektedir.

Yani, buradaki asıl maksat, esas amaç, barkod sistemine geçtikten sonra çalışanınızın ana işinden fokusunu, odaklanmasını bozmadan işi ayağa kaldırabilmektir. Çalışanlarınızı bu sistemi ayağa kaldırmayla uğraştırırsanız, çalışanlarınız kendi işini yapmakta zorlanmaya ve hatalar çıkarmaya başlayacaktır. Bu hatalar da barkod sistemine yorulur ve bu sisteme geçtiği için böyle oldu fikri çalışanlarda hâsıl olursa, çalışanlarınız, yukarıdan aşağıya tüm yetkilerdeki personeliniz bu sistemin size fayda değil zarar getireceğini düşünmeye başlar.

Birçok firmada el terminali sistemi satın alınmış fakat barkodlama doğru dürüst yapılamadığı için sistem askıya alınmıştır. Aylar sonra, zorluklar içinde barkodlama yapıldıktan sonra tekrar açılan cihazların içinde yazılımları artık aktif değil, ya da bataryayı açık bırakmış iseniz bataryanın ölmesi gibi sorunlar oluşacaktır, el terminalini satan firma da aylar önce kurulmuş bir sistem olduğu için cihazın kullanıcı hatası ile arızalandığını iddia edecektir.

Çalışanlarınız işini yapsın, biz gerekeni yaparız. Barkodlama işlemi ile işin uzmanları ilgilensin, ekibiniz bu işle vakit kaybetmesin diyorsanız Desnet’in uzman ekibi için 0212 557 85 00’dan bizi arayın.

Barkodlama işlemi ve sayım operasyonu gibi konularda Desnet, barkod teknolojisinin bir numarası olan markalarla çalışmaktadır, Barkod yazıcıda Intermec, Zebra, Argox gibi markalarla, Barkod okuyucuda Datalogic, Intermec, Motorola, Zebex gibi markalarla işi en hızlı, en efektif şekilde çözecek sistemler inşa ediyoruz.

Barkodlama işleminde barkodlamanın sıralaması, kullanılan barkodun kalitesi çok önemlidir. Barkodlanan ürünlerin doğru bir adreslemeyle doğru şekilde sıralanması gerekli ve elzemdir. Doğru sıralamayla sıralanmayan ürünlerin sayımı da sevkiyatı da zorluk arz etmeye başlayacaktır.

Barkodlamanın bir önemi de, barkodlama otomasyon sisteminizin ilk adımıdır. Barkodlamayı doğru yaparsanız, gerisi doğru gelir, barkodlamayı eksik, yanlış, plansız yaparsanız bundan sonraki bütün gelen ürünler, bütün açılan ürün kartları, bütün yapılan işlemler hatalı olarak gelecektir.

Yine müşterilerimizde edindiğimiz bir deneyim de barkodlama ile ilgili şunu gösteriyor ki, firmalarımız, barkodlamadan önce, barkodunu, barkod dizilişini ve ürün numarasını oluştururken doğru bir plan yapmazsa, yani örneğin ilk 4 hane ürünün üretim yılı, ikinci 2 hane ayı, üçüncü 2 hane ayı, sonraki 2 hane tedarikçi ID’si vs. gibi bir ürün ID’si verilmesi ve bunun gibi barkod numarasının da doğru seçilerek doğru konumlandırılırsa deponuz yıllarca doğru şekilde işler, hiç karışıklık yaşanmaz ve sistematik işleyiş böylece sürer gider.

Barkodlama gibi, adresleme gibi, stok cari tanımları gibi işler bir kere ve çok dikkatli şekilde yapmayı gerektiren işlerdir.

Desnet’in Barkodlama ekibi, en az tecrübelisi 5 yıl tecrübeli, barkod sektöründe yetişmiş uzman bir teknik ekiptir ve normal bir çalışanınızın 5 günde yapabileceği 1 günde yapabilecek kadar hızlı bir tekniğe sahiptir. İşinize hız katmak için, işinizi büyütmek ve gücünüzü arttırmak için, zaman kaybetmeden rekabet üstünlüğü oluşturacak şekilde hemen sisteminizi ayağa kaldırmak için desnet’i arayın, ekibimiz hemen sizin barkodlanacak ürün ve alanınıza göre en iyi fiyatı, en doğru süreyi ve en doğru zamanı size bildirsin.

Türkiye’de en büyük eksikliklerden biri, işi uzmanına teslim etmemek, işleri kolay görüp yapmaya kalkıştıktan sonra zorlukların farkına varmaktır.

Barkodlamaya başladıktan sonra farkına vardığınız takdirde başa da dönemeyeceğiniz için bitirene kadar 3 günlük işin 10 güne sarktığını görerek harcadığınız emeğe, zamana ve bu süreçte kaçan işlere üzüleceğiniz bir operasyon yerine, profesyonel ekibimiz tarafından, sizin çalışanlarınızın çalışma performansını hiç etkilemeden, onları işlerinden alıkoymadan barkodlamaları tamamlayıp işi teslim edecek olan ekibimiz, aynı zamanda iş bitiminde tüm ekibinize yapılan işi, bu işin onlar tarafından nasıl kullanılacağını anlatır ve bu eğitimle işi teslim ederiz.

Gücünüzü ana işinize odaklamanız ve barkodlama operasyonunuzu uzman Desnet ekibine teslim etmeniz durumunda, Desnet satış ekibi öncelikle size en iyi ve uygun fiyat seçeneklerini hazırlayıp teklif olarak sunacaktır. Teklifi beğenmeniz ve uygun görmeniz haline, onaylayıp tekrar bize göndermeniz talep edilecektir. Akabinde sizinle karşılıklı olarak tarih belirlenecek, yapılacak işlemin taslağı çıkarılacak ve ilgili gün geldiğinde direkt olarak operasyon başlatılacaktır.

İş bitiminde size bir rapor sunarak, ne kadar sürede ne kadar ürünü barkodladığımızı, barkodların tipini, kullanım şeklini, bundan sonraki süreçte bizsiz hangi işlemi ne şekilde yapacağınızı sistematik bir şekilde iletmiş olacağız.

İşinizi büyütmek, gücümüzden ve tecrübemizden yararlanarak barkodlama sistemine bir an önce geçmek için bizi 0212 557 85 00’dan arayabilirsiniz.

Ya da iletişim formunu doldurun, en kısa sürede size dönüş sağlanacaktır.