Ağır şartlarda çalışan el terminali Türkiye’de tanıtıldı

Marketlerde alışveriş yaparken dikkatinizi çekmiştir; satın aldığınız ürünün fiyatı, üzerindeki barkodun okuyucu tarafından sisteme iletilmesiyle kasaya yansıyor.

Ürünlerin hızlı bir şekilde hesaplamasını yapan bu işlem yalnızca fiyatın kasaya yansıması ile sınırlı değil. Aslında barkodun okunmasıyla bilgi işlem merkezinde satılan mal stoktan düşerken, deponun kontrolü de yapılmış oluyor. Bu işlemi barkod okuyucuların yerine kablodan bağımsız olarak yapan el terminalleri ise birçok alanda kullanılabiliyor. Saha gibi açık alanda ve farklı iklim koşullarında kullanıldığı için dayanıklı bir ürünü kullanıma sunan Casio, yaptığı ürün testini web sitesinden de paylaşıyor.

Türkiye pazarına Desnet tarafından sunulan Casio IT-800′i 3.5 G kablosuz ortam sayesinde her yerde çalışabiliyor. IT-800′i, 7.2 Mbps hızında veri bağlantısı sağlıyor. Geliştirilen özel jel ve esnek plastikten oluşan ekranına 5 cm’den çelik bir top bırakıldığı halde kırılmayan cihaz, zorlu saha koşulları için önemli bir yenilik olarak görülüyor. Desnet Yazılım’ın Yönetici Ortağı Ömer Ekinci, “Kasım ayında Almanya’da tanıtılması gereken ürünü ekimde CeBIT Bilişim Fuarı’nda tanıttık.” dedi. ZAMAN 18 Ekim 2009, Pazar

Haberin internet adresi: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=904811&keyfield=6465736E6574