Desnet, 1997 yılından beri OT/VT (Otomatik Tanıma/Veri Toplama) sektörünün en köklü oyuncularından biri olarak Türkiye ve bölge ülkelere hizmet veren bir yazılım, donanım çözüm ve hizmet sağlayıcısıdır.

Dünyanın sınırları birbirine artık çok daha yakın, kara parçaları belki yer değiştirmedi ama ülkeler birbirlerine artık çok daha kısa mesefade. Rekabet artık çok daha fazla ve bu rekabet ortamında başarıya ulaşabilmek için her gün önemini arttıran bir yöntem var : Aynı işi daha kolay, daha etkin ve adres bağımsız yapmak. Yani Mobilite…

Geçmişte, satış noktası tarafından sipariş edilen ürünleri birkaç hafta sonra faturasıyla birlikte götürmek mümkündü, rekabete önce bu süreler kısaldıkça kısaldı, ta ki en son “ertesi gün”e kadar. Ama yetmedi, ürünü sahada dolaştırarak anında sipariş ve anında teslimat keşfedildi. Ancak hala bir eksiklik vardı.

1996-1997 yıllarındaki bu eksikliği keşfeden Gürbüz Ekinci sahadaki araçların sadece birer araç değil aynı zamanda çok yönlü bir mobil ofis olması gerektiği gerçeğinden yola çıkarak mobil teknolojileri, iş dünyasının ihtiyaçlarıyla buluşturan ürünler, çözümler ve hizmetler geliştiren Desnet’i hayata geçirdi.

Öncelikle Mobil Saha Satış uygulamalarıyla başlayan Desnet, Türkiye’nin %100 yerli yazıcısı ilk “Printooth,” %100 Yerli ilk araç yazıcısı “Destech” i geliştirdi, Sıcak Satış ve Soğuk Satış Uygulamalarıyla özellikle gıda sektöründe önemli projelerin geliştiricisi ve uygulayıcısı oldu.

El Terminali konusunda Türkiye’deki en iyi El Terminali markalarının tümünün tüm modellerinin bulunduğu tek adres olma vizyonuyla hareket eden Desnet, böylece doğru projeye doğru ürünü konumlandırabilme becerisine sahip, müşterisine tek bir marka-model sunan değil, müşterisiyle birlikte doğru ürüne karar veren bir çözüm ortağı olmuştur.

Mobil Saha Satış Otomasyonu’ndan sonra 2010 ve sonrasında depo otomasyonu çözümlerinde de ciddi deneyim elde eden Desnet, Türkiye’de ve Dubai gibi bölge ülkelerinde “akıllı” depo otomasyonları kurarak depo, sayım, sevkiyat gibi konularda şirketlerin “kalesini” güçlendirdi.

Türkiye’nin en büyük Araç Yazıcı Seti üreticisi olan Desnet, Epson ve Sewoo Marka nokta vuruşlu yazıcılarla geliştirdiği 40, 60 ve 80 kolonluk Araç Yazıcı setleriyle 30.000’den fazla araçta kullanılan Araç Yazıcılarını üretti. Türkiye yollarında gördüğünüz her 4 araçtan 3’ünde Destech Araç Yazıcıları kullanılıyor.

D
esnet; Mobil Saha Satış Otomasyonu, Mobil Servis Otomasyonu, Depo Otomasyonu, Restaurant Otomasyonu, Barkod Otomasyonu, Otopark / Parkomat Otomasyonu, Perakende Otomasyonu gibi çözümleri yazılım-donanım entegre bir şekilde sunuyor.

Desnet ; Motorola, Intermec, Datalogic, Casio, Epson, Sewoo, Zebra, Honeywell, Pidion, MobileCompia M3, Psion Teklogix, Unitech, Hugin, Argox gibi markaların tümünü en iyi koşullarda sunuyor.

Desnet; El Terminali Kiralama Hizmeti, 2. El El Terminali Alımı ve Satımı Hizmeti, Barkodlama Hizmeti, Rutin Bağımsız Sayım Hizmeti, Yılsonu Sayım Hizmeti, Yazılım Kiralama Hizmeti gibi katma değerli hizmetlerle müşterilerine alternatif çözümler sunuyor.

Desnet, 15. Yılında. Farkına bile varmadan koştuk, koşturduk, çalıştık, çabaladık. “Kurumda sadelik, ustalıkta ihtişam” prensibiyle, basit, anlaşılır, kolaylaştırıcı olmaya çalıştık.

6500 araçlık filosu olan müşterimiz de var, 1 araçla başlayıp her geçen gün işini bütüyen girişimci müşterilerimiz de.

Deposu 200 metrekare iken vizyonunu geniş tutarak kurduğumuz otomasyonu şimdi 20.000 metrekarede kullanan müşterilerimiz de var, kendi alanında dünya markaları da.

Desnet, en iyi bildiği işi en iyi şekilde yapmaya devam edecek,

Dün, bugün ve yarın