OT-VT Pazarı, yani barkodlu sistemlerin tüm donanımlarını satan Otomatik Tanıma ve Veri Toplama pazarı çok dar ve özel bir pazar. Bilişim sektörünün bir kolu olmasına rağmen, bilgisayar sektörüne çok yakın bir iş kolu olmasına rağmen, bilişimden çok daha farklı ve özel bir alan.

Özellikle endüstriyel ürünler pazarında,  El Terminali, Barkod Okuyucu, Barkod Yazıcı, Araç Yazıcı Seti, Endüstriyel Tabletler, RFID Okuyucu ve Yazıcılar gibi ürünlerde gerek satış öncesi bilgi, gerek satın alma sırasında bilgi, gerekse satıştan sonra verilen destek, ciddi derecede uzmanlık isteyen alanlardır.

Diyelim ki kullandığınız yazılım sistemini yazan yazılım şirketi kullandığı altyapıyı değiştirdi,

Diyelim ki distribütörü ya da bayisi olduğunuz firma, şirket ya da fabrika yeni bir üretici ile anlaştı ve tüm cihazların değiştirilmesini  istedi.

Diyelim ki aldığınız zaman 3G ye ihtiyacınız yoktu ve bu yüzden 3G’siz el terminali aldınız ama artık sahada 3G ihtiyacınız doğdu.

Kablolu barkod okuyucu aldınız ama artık kablosuz barkod okuyucuya geçmeniz gerekti.

Tüm bu durumlarda, aslında ömrünü tam anlamıyla doldurmamış ama artık sizin işinize yaramayan mobil cihazlar, barkod teknolojileri, depolarınızı, ardiyelerinizi doldurmaya başlayacaktır. Muhtemelen bir daha hiç kullanmayacağınız bu teknolojik cihazlar, hem envanterinizde, demirbaşınızda, yani atıl durumda kalacak ve yük olarak durmaya devam edecek.

Unutmayın, sizin işinize yaramayan bu cihazlar başka ilden, başka bölgeden ya da başka ülkeden bir firmanın işine yarayabilecektir. Ancak bu iki ihtiyacı, arz ile talebi, alış ile satışı karşılaştırmak çok zor bir iş. Ve elinizdeki cihaz o kadar özel ve dar bir sektörün ürünü ki, eticaret sitelerinden, ikinci el sitelerinden satmaya çalışsanız bile hem güvenilirliğinden, hem sağlamlığından emin olamayan bir kitleyle karşı karşıya kalacaksınız. Çünkü bu cihazlar, bu donanımların en hassas noktası satış sonrası servis.

Desnet, 15 yıllık uzmanlığıyla size bir öneride bulunuyor. Atıl durumda ama kullanılabilir cihazlarınızı iki taraf için de makul rakamlara satın alıyoruz. Dilerseniz yeni alacağınız ürünün fiyatından düşebiliyor ve farkı ödeyerek yepyeni bir cihaza geçmiş oluyorsunuz. Dilerseniz de ürününüzü getirip, bedelini nakit olarak alıp gidebiliyorsunuz.

Desnet Teknik Servis uzmanlarının hızlı ve güvenilir testiyle cihazınızın gerçek değeri ortaya çıkar, en doğru değerle cihazınızın tekrar hayata dönmesi sağlanır.

Basit bir hesapla, bir el terminalini, 2. El pazarında tekrar satılması, sonra belki tekrar satılması ve böylece bir devirdaim içine yine sistemin içinde kalması ithalata bağımlı kalmasını , ithalata ayrılan bütçelerin azalmasını sağlayacak.

Uygulama nasıl işliyor?

1- İkinci el olarak satmak istediğiniz barkod donanımını ( el terminali, barkod okuyucu, barkod yazıcı, araç yazıcı seti vs) sağlam bir şekilde paketleyip “Soğanlı Mh. Ferit Selim Paşa Cd. Karamustafapaşa Sk. No:4/A Bahçelievler – İstanbul / Türkiye” adresine gönderin, içine iletişim bilgilerinizi, banka hesap bilgilerinizi ve varsa cari bilgilerinizi de mutlaka ekleyin. Ayrıca eğer yakın bir noktada iseniz adresimize elden de bırakabilir, bıraktırabilirsiniz.

2- 3 gün içinde testleri yapılan ve değerleri belirlenen cihazlarla ilgili eposta adresinize fiyat teklifi gönderilir. Onaylarsanız cihazlar Desnet tarafında kalır, size de ödemeniz bildirilen gün daha önceden vermiş olduğunuz hesap numaralarına iletilir.

3- Bazı cihazlar için, yani eski modeller ya da yıpranmış , satılması ya da yedek parça olarak kullanılması çok zor olan modeller için, belirlenen değer nakdi olarak hesabınıza yatırılmaz, yeni alacağınız bir cihazdan düşebilir ya da daha sonra indirim olarak kullanabilmeniz için hesabınıza yansıtılır.

Elinizdeki , dolaplarda, raflarda, depolarda atıl durumda kalan el terminalleri, barkod okuyucular, barkod yazıcılar, araç yazıcı setleri, POS yazıcılar, yazarkasa gibi ürünleri oradan çıkarın, hem demirbaşınız hafiflesin, hem gereksiz yük taşımayın, hem envanterinizden düşün, hem de en önemlisi sizin işinize yaramayan bu cihaz hem başka bir firmanın işine yarasın, hem de sizin maliyetlerinizi azaltsın.

Dünyanın kaynakları hızla tükenirken, sadece yeni ürün satalım, eskilerle uğraşmayalım diyemedik. Dünyanın her yerindeki plastik, metal ve petrol ürünü kaynaklarından oluşan bu ürünleri, sadece sıfır satın almaya paramız yetiyor diye sıfır olarak almak ya da oradan gelecek paraya ihtiyacımız yok diye satmamak, çöpe atmak büyük bir sorumluluk. Unutmayın, cihazınız size ait olabilir, ancak dünya kaynakları hepimizin.

Hem ticari hem de sosyal sorumluluk gereği, biz Desnet olarak üstümüze düşeni yapıyoruz. Siz de üstünüze düşeni yapın, elinizdeki, deponuzdaki donanımları birlikte değerlendirelim.

Bizi hemen arayın, 0212 557 85 00