Desnet Bilişim > Mobil Sayaç Okuma

Mobil Sayaç Okuma Otomasyonu

75 milyona dayanan nüfusuyla hızla büyüyen ve gelişen Türkiye’nin gerek konut sayısındaki artış, gerek kullanım alışkanlıklarının çok ciddi derecede değişmesiyle kamu kurum ve kuruluşlarının ya da bu işi dış kaynak olarak çözen müteahhit şirketlerin sayaç okuma ve takip sistemlerine ihtiyacı çok ciddi derecede arttı.

15 yılı aşkın süredir El Terminalleri ile Otomasyon sistemleri kuran Desnet’in deneyimiyle geliştirilmiş olan Desco Sayaç Okuma Otomasyonunun birçok büyük avantajı var.

Birinci büyük avantaj; Desnet’in el terminali ve mobil teknoloji donanımları konusunda Türkiye’de önde gelen şirketlerden biri olması, kendi teknik servis merkezi ile anında hizmet veriyor olması ve donanımları çok iyi tanıyor olması.

İkinci büyük avantaj; 1996 yılından beri sayaç okuma yazılımları geliştirmekte olup sayaç okuma otomasyonunu, yazılımını ve çözümünü çok iyi bilen ve tanıyan bir şirket olması,

Hem donanımı, hem de yazılımı iyi bilen ve iyi entegre eden bir çözüm olan Desco Sayaç Okuma Otomasyonu ile kurumunuzun tüm sayımlarını anında merkeze atan GPRS ya da 3G bağlantılı el terminalleriyle anlık olarak durumu görebilir, sayaç sahibinin borç bakiyesini anında görebilir, kurumda bu sayaçla ilgili alınmış bir karar varsa bunu anında görebilir ve buna göre tam da yerindeyken müdahale etme ve gerekirse tahsilat yapma şansı sahadaki çalışanınıza kolaylıkla verilmiş olur.

Desco Sayaç Okuma Otomasyonunda neler var?

– Sahadaki personeli takip, GPS modülü sayesinde gerçekten noktaya gidilip gidilmediğinin kontrolü
– Sayaç sahibinin geçmiş dönem bakiyelerine ya da cari durumunu anında görüntüleme
– Kesme/açma emirlerini anında yerine getirebilme
– Okunan bilgiyi anında merkeze işleme ve merkezden onay alma
– Hatasız okuma ile hem okuyucuyu hem de vatandaşı mağdur etmeme
– Hızlı ve kolay tahsilat
– Sahada istenirse taksitli tahsilat modülü
– Anında termal yazıcı ile faturanın dökümü ve teslimi
– Elektronik imza ile anında imzalı kabul alma

Elektrik Sayaç Okuma, Doğalgaz Sayaç Okuma, Su Sayaç Okuma gibi alt bileşenlere ayrılabilen Sayaç Okuma Otomasyon sisteminde temelde tüm işleyiş birbirine benzemektedir. Ancak elektrik, su  ve doğalgaz kurumlarının kendilerine özel geliştirdikleri alt işleyiş farklılıkları (Örneğin Elektrik dağıtımının belli kurallara ve izinlere bağlı olması) da kurumunuz için satın almayı düşündüğünüz yazılımda mutlaka var olmalıdır ve sisteminiz bu farklılıkları desteklemelidir.

Kullanılacak olan el terminalinin ergonomik, geniş ekranlı, 3G, GPS, GPRS destekli termal yazıcı entegreli, Casio ya da Pidion marka termal yazıcılı el terminallerinden en uygun olanı projeye göre seçilir, tercih edilir.

Uzaktan sayaç okuma projeleri için de hazır olan altyapının en uygun şekilde kullanılmasıyla, gitmeden, uzaktan sayaç okuma işlemleri de Desco Sayaç Okuma Otomasyonu altyapısı ile gerçekleşebilmektedir.

Aynı zamanda optik portlu sayaçlarla da tam uyumlu ve entegre şekilde çalışabilen sistemler, Türkiye’nin tüm illerinde ve ilçelerinde tüm elektrik, su ve doğalgaz okuma işletmelerinde ya da kamu kurumlarında 10 yıldan uzunca bir süredir kullanılmakta ve kullanılagelmektedir.

Özel bir yazılım geliştirmek ya da ihtiyacınızın ancak özel yazılımla yapılabileceğini düşünüyorsanız Desco Sayaç Okuma Otomasyonunu mutlaka görün. Hazır bir yazılım, entegrasyon ve implementasyon bedeli ile, sıfırdan bir yazılımı geliştirmeye bütçe ayırmadan sistemi ayağa çok hızlı şekilde kaldırabilirsiniz.

Donanım ve yazılımın tam uyumlu çalışması gereken bu gibi operasyonlarda Desnet’in uzmanlığından damıtılan Desco Sayaç Okuma teknolojisi 1 hafta gibi bir süre içinde kurulup hazır hale getirilebilmektedir.

desco Su Sayaç Okuma

Belediye kurumlarının kullandığı belediyecilik otomasyonunun su tahakkuk ve tahsilat modülünde yer alan, abonelerin tüm verileri el terminalleri tarafından anlık olarak sorgulanabilmekte ve okuma görevlisinin sayaç okuma işi sırasında sözkonusu abonenin gerekli tüm bilgilerine kolayca ve en hızlı şekilde ulaşabilmesi sağlanmaktadır.

Sayaçtan veya tesisat numarasından adres bilgileri sorgulanabilmekte, bu adresin harita ya da navigasyon üzerindeki yeri anında gösterilerek hızlı ve kolay şekilde bulunması sağlanabilmektedir. Kayıtlarda eğer ki herhangi bir hata var ise, okuma görevlisi işlemleri sırasında el terminali vasıtasıyla bu bilgileri kontrol ederek hataların önüne daha ilk anda geçebilmekte ve sistemin doğruluk oranını %100’lere çıkarabilmektedir

Söz konusu sayacın el terminali ve desco sistemi ile okunmasının hemen ardından ihbarnamenin teslim edilmesinden dolayı, geçmişteki faturayı sonradan gönderme usulünden çok daha hızlı tahsilat gerçekleşebilmekte ve böylece hatalar sıfıra yakın bir noktaya indirilebilmektedir.

Ayrıca desco Elektrik, Su ve Doğalgaz sayaç okuma otomasyonlarının tümü dünya standartlarında, en yeni teknoloji yazılım altyapılarıyla ve web tabanlı şekilde geliştirilmektedir. Sayaç okuma elemanının performansının da bu altyapı tarafından anlık ve otomatik şekilde üretiliyor olması da ayrı bir avantajdır. Bu sayede personel çok daha verimli çalışır, çok daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.

desco Elektrik Sayaç Okuma, desco Su Sayaç Okuma ve desco Doğalgaz Sayaç Okuma otomasyonlarıyla ilgili hemen bilgi almak için bizi hemen arayın 0212 557 85 00

Referanslarımız