Desnet Bilişim > Otopark Otomasyonu

Otopark Otomasyonu

Küçük ya da büyük, tek katlı ya da çok katlı, yol kenarı ya da ayrık alan. Şehirleşme günden güne artarken, gelişen, büyüyen şehirlerde artık çok daha fazla alanda profesyonel yönetilen otoparklara ihtiyaç var.

Kamu kurumları tarafından yönetilen otoparklar için de , devlet tarafından ihale edilerek alınan ve işletilen otoparklar için de geçerli bir sistem var. 15 yıllık Desnet uzmanlığı ile geliştirilen desco Otopark Otomasyonu, işi hem hızlandırmak, hem insan faktörünü minimize ederek hataları ortadan kaldırmak hem de işi en profesyonel şekilde yapmayı sağlayacak en önemli unsur.

Desco El Terminali ile Otopark Otomasyonu

Gelişen El Terminali teknolojisi ile hem Wifi, hem 3G, hem Kamera, hem baskonuş özelliklerini kullanmak ve otoparktan merkeze, merkezden otoparka bilgi akışını sağlamak ve bunu tek bir elle, tek bir  terminaliyle sağlamak mümkün. Desnet’in 15 yıllık el terminalleri uzmanlığı ile birleşen Otopark çözümü, işin doğrusunu, doğru şekilde yapmanızı sağlıyor.

Desco Otopark Otomasyonu Neleri Sağlıyor.

– Park etmenin ücretlendirilmesi, takibi ve kontrolünü sağlar.

– Plakaya işlenen bakiyelerin hesabının tutulması ve cari hesap takibi ile tahsilatın garantilenmesi

– Otoparkların bedelsiz kullanımını önler, kurum ya da şirket için gelir kaynağı oluşturur

– Profesyonel bir otopark uygulamasıyla şehrin ve bölgenin trafik yoğunluğunda ciddi bir rahatlama sağlar

– Profesyonel yaklaşımla halkımızın aracını arama sürelerini, park etme sürelerini ve düzensiz parklarda büyük sorun olan parktan çıkma sürelerini minimuma indirir.

– Bölge esnafı için, gelecek olan müşterilerini davet etmeleri ve misafir etmeleri kolaylaşır, profesyonel desco çözümü ile otopark sistemine kavuşmuş bölgelerde daha çok müşterisi gelen bölge esnafının yüzü güler.

– Kayıt dışı ekonomiyi azaltacak çok önemli bir çözümdür, gayri resmi olarak şehir sokaklarını işgal eden, değnekçi diye tabir edilen kişilerin ortadan kalkması ve resmi bir yaklaşımın hayata geçmesiyle devletin vergisi de doğru ve düzenli şekilde tahsil edilmiş olur.

– Kapkaç, gasp ve hırsızlık vakalarında büyük düşüş meydana gelmektedir.

– Zamandan ve yakıttan ciddi derecede sarfiyat gerçekleşir.

Esnek tarife sistemi şeklinde yönetebildiğiniz parkomat otopark otomasyonu gündüz, gece, çalışma günleri, hafta sonu, tatil günleri şeklinde farklı tarifeler kurulabilmektedir. Böylece farklı zamanlarda farklı rakamlarla otoparkın daha dolu olması, daha efektif kullanılması sağlanabilecektir.

Denetim mekanizması, düzgün ilerleyen bir otopark parkomat otomasyonunda çok çok önemlidir. Denetim modülü ile birlikte, park görevlilerinin başarı performansları, aktiviteleri ve çalışmaları uzaktan kontrol edilip, izlenebilir. Denetim mekanizması olmayan sistemlerde açık çıkması da müşteri memnuniyetsizliği de çok olasıdır.

Kullanılacak olan sistemde el terminalinin, otomasyonun, yazılımın çok kolay, çok pratik olması ama aynı zamanda ihtiyaç olabilecek tüm bilgileri de içerecek kadar kapsamlı olması gerekir. Otoparklar gibi sürekli çalışan değiştirebilen yerlerde, yeni aldığınız personelin sisteme hemen adapte olması gerekmektedir. Bu yüzden de hem arayüzü çok kolay, hem öğrenmesi kolay, hem anlaşılabilir, hem de yenilikçi bir sistem gerekmektedir. Bu yüzden desco Otopark / Parkomat Otomasyonu tam olarak size göre!

desco sisteminde park eden araçların fotoğrafları çekilebilir. Fotoğrafların orijinalliği, dijital imza metoduyla garantilenerek, ihtiyaç duyulduğunda park edildiğine dair resmi bir yasal kanıt olarak kullanılabilir.

Desco da kullanılan El Terminalinin entegre kamerası sayesinde, sistem araç plakalarını otomatik olarak algılar ve kaydeder.

Desco’nun en önemli kısımlarından biri arkaplan yazılımıdır. Günlük tüm yapılan işlemler, kesilen tüm fişler arkaplanda yer alan önmuhasebe sistemi olarak da kullanılabilen bir desco Otopark Merkez Yönetim Yazılımında tutularak sistemin geleceğe dönük sistemin takibinde ve geçmişe dönük tüm verilere ışık tutmak gerektiğinde elinizin altındaki en önemli yardımcınız olacaktır.

Desco Otopark / Parkomat Otomasyonunda kullanacağınız ana sistem bileşenleri 1- Merkez Yazılımı 2- El Terminali Yazılımı 3- Termal Yazıcılı el terminali şeklindedir.

Sistemi en etkin, en doğru şekilde kurmak için 15 yıllık Desnet uzmanlığını, el terminali tecrübesini çok iyi ve esnek bir yazılımla birleştiren Desco Otopark / Parkomat Otomasyonuna güvenebilirsiniz. Türkiye’nin birçok şehrinde yüzlerce otoparkta kullanılan Desco Otopark / Parkomat Otomasyonunun esnek özelliklerini , sistemi desco uzmanları merkezinize kurarken parametrik olarak ayarlayacak, adım adım sistemi size uygun hale getirecektir.

Hazır sistemlerin en kötü yanı, sisteminize uysun uymasın tek bir seçeneğiniz olmasıdır. Özel yazılım yaptırmanın en kötü yanı çok uzun süreler alması, çok yüksek bütçelere mâl olması ve zaman içinde yazılımı yaşatmak için ciddi bütçeler gerekmesidir.

Desco Otopark / Parkomat Otomasyonu ve diğer tüm otomasyon çözümlerimizle bizim geliştirdiğimiz bir farkımız var. Özel yazılımlar gibi size uyarlanabilen desco otomasyonlarına, aynı zamanda paket yazılımları edineceğiniz özel bütçelerle sahip olabilirsiniz.

En gelişmiş özellikleri, en uygun finansal alım olanaklarıyla sunan Desco Otopark / Parkomat Otomasyonuyla ilgili görüşmek için bizi arayın,

Desco Otopark / Parkomat Otomasyonunu hemen görmek ve denemek için bizi arayabilirsiniz.

Referanslarımız