Desnet Bilişim > Perakende Satış Otomasyonu

Perakende Satış Otomasyonu

Barkodlu ya da barkodsuz, POS yazarkasa ile direkt ve tam entegre Perakende Satış Otomasyonu desco uzmanlığıyla sunuluyor.

Perakende müşterisi olan, perakende ürün satışı gerçekleştiren, bireysel ya da kurumsal müşterilere anlık perakende satış yapan işletmeler ve firmalar için işi çok ciddi derecede kolaylaştıran desco Perakende Satış Otomasyonu, işletmenin hızını %50’den fazla arttırarak çok daha hızlı satış yapmasını sağlıyor.  Böylece çok daha hızlı gerçekleşen satışla birlikte, beklemekten sıkılan müşterinin kaybını önleyebilir, müşteri memnuniyeti oluşturarak daha sonraki alımlarında da sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bakkal, Market, Sağlık ürünleri satış noktası, Büfe, Mücevher satış noktası, Kuyumcu, Spor malzemeleri satış mağazası, giyim-iççiyim mağazası ve perakende satışı yapan tüm iş kollarının işletmelerinde rahatlıkla, hızla ve güvenle kullanabileceği çok profesyonel ve aynı zamanda çok pratik bir Perakende Satış Otomasyonu çözümüdür.

Satış odaklı perakende satış noktası işletmelerinde yaşanan en büyük sorunlardan biri olan, kasiyer sirkülasyonunun çok olması gibi durumlarda, kasiyerlerin, çalışanların çok kolay adapte olabileceği, çok hızlı bir şekilde satışa başlayarak eğitim süresinin çok kısa olmasının sağlanabileceği bir çözüm olan desco Perakende Satış Otomasyonu’nu kullanabilmek için çok basit düzeyde bilgisayar bilgisi yeterlidir. Word, Excel programlarını genel hatlarıyla kullanabilen her insanın 1 saatte öğrenebileceği kadar basit olan desco Perakende Satış Otomasyonu, kurulumdan sonraki dönemlerde yeni başlayacak olan çalışanlara da kısa bir eğitim videosu ile öğretilebilmektedir.

desco Perakende Satış Otomasyonu’nda yapılan her satıştan sonra arzu ederseniz müşterinize entegre yazar kasa ile resmi fiş, arzu ederseniz de termal yazıcı ile resmi değeri olmayan bilgi fişi vermeniz mümkündür.

desco Perakende Satış Otomasyonunda nakit, kredi kartı, sodexo-Ticket-multinet gibi kartların yanı sıra yine bir desco teknolojisi olan işletmenize özel tasarlanan ve basılan kapalı devre ön ödemeli mifare kartlarla da yapılabilmektedir. desco Perakende Satış Otomasyonu gün sonunda size ne kadar nakit, ne kadar POS, ne kadar yemek çeki ile ödeme yapıldığının bilgisini verir.

Özellikle vardiyalı çalışan, devirdaimli mesai yapan işletmelerde Yetkilendirme özelliği ile birden fazla ve farklı kullanıcılar oluşturularak aynı kasada farklı kullanıcıların ne satış yaptıkları, ciroları, saat saat, dakika dakika yapılan tüm işlemler raporlanabilmektedir.

desco’nun farkı; Perakendenin Deposu

desco Perakende Satış Otomasyonu’nun en büyük farkı, sadece basit bir perakende yazılımı olmayıp, bir depo otomasyonu çözümü üreticisi olan Desnet’in çözümü olması. Yani, bir perakende satış firmasını, bir mağazayı sadece bir satış noktası olarak görmek yerine, depo giriş çıkışının, sevkiyatın, mal kabulün, stokun, sayımın da olduğu komple bir çözüm olarak ele almayı gerektiren Perakende Otomasyonu çözümüne, Desnet ve desco farkı ile uçtan uca bir çözüm geliştirildi.

Desco Stok Tanımları

Stok tanımları kısmında, ürünlerin stokları tanımlanır, fotoğrafları ve tüm detaylı bilgileri yüklenmektedir. Stoklarınızda barkodu olmayan ürünler var ise, desco ile tek bir tuşla bu ürünlere barkod tanımlanır, aynı anda ister lazer, ister termal, ister ribbonlu ister ribbonsuz barkod üretip anında barkodlayabilirsiniz.

desco ile barkod teknolojisinin tüm seçeneklerini sonuna kadar kullanabilirsiniz. EAN-8, EAN-13, UPC-A, UPC-E, IMEI, CODABAR, CODE-39, CODE-128, Kilogramlı BARKOD gibi seçeneklerin tümünü gerçekleştirebilirsiniz.

Barkodla okuttuğunuz ya da ekrandan seçtiğiniz ürünün tüm alış ve satış hareketlerini tek bir hareketle görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca yine herhangi bir ürünü okutarak ya da seçerek, ürünün stok kartının kimin tarafından ne zaman açıldığını görebildiğiniz gibi, ne zaman kimin tarafından güncellendiğini de görebilmektesiniz.

desco Hızlı Satış Menüsü

Tanımladığınız stok kartlarından hangisini isterseniz hızlı satış ekranında satış butonu olarak görülmesi sağlanır, bu butonlara tıklayarak ya da dokunarak satış yapabilme özelliği de desco’da. Özellikle de barkodu olmayan veya barkod yapıştırılamayacak durumda olan ürünler için kullanılan bir özellik mevcuttur. Tuşlar üzerinde dilerseniz ürün adını ya da dilerseniz ürünün fotoğrafını gösterebilirsiniz.

desco Hızlı Satış Ekranı

desco’nun kolay satış ekranıdır. O anda alışveriş yapmakta olan müşterinizin kasanıza getirdiği ürünlerin barkodlarını tek tek okutarak satış ekranında listelenmesini sağlayabilirsiniz. Barkodunu okuttuğunuz her ürünün bilgilerini hem ekranda görebilir hem de satışın toplam bakiye tutarını görüntüleyebilirsiniz. Yetkisi olan kullanıcılar, daha önceden tanımlanmış şekilde ister parasal ister yüzde indirimi uygulama hakkına sahiptir. Satışın sonunda alınacak olan parayı ekranda belirterek, geri verilecek para üstünü hesaplatabilirsiniz.

Yapılan satışları Nakit ya da Kredi Kartı ile satış olarak tamamlayabilirsiniz. Bu sayede gün sonunda ne kadar nakit ne kadar kredi kartı ile satış yapıldığını izleyebilirsiniz. Her satışın sonrasında isterseniz resmi POS yazarkasa ile isterseniz de resmi değeri olmayan bilgi fişi yazdırabilirsiniz.

Ayrıca Barkodlu terazi kullanarak tartıya ihtiyacı olan ürünlerde terazili işlem yapabilirsiniz.

desco Perakende Satış Otomasyonu perakende satışta tüm ihtiyacınız olan sonuçları size verir, 300’ün üzerinde raporla elinizi güçlendirecek olan, perakende satışınızı raporlayabilmenizi, tüm satışlarınızı gerçekleştirebileceğiniz, teraziyle, yazar kasayla entegre çalışabilmenizi sağlayabilmektedir.

Bugün desco Perakende Satış Otomasyonu için bizi arayın ve ücretsiz demo isteyerek ilk adımı bugünden atın.

Referanslarımız