Desnet Bilişim > Restoran Otomasyonu

Restoran Otomasyonu

Rekabetin arttığı, hem kaliteyi tutturmanın, hem fiyatları optimumda tutmanın hepsini aynı anda doğru yapmayı gerektiren hizmet sektöründe yeni bir şeyler yapmanın, fark oluşturmanın, verimliliği arttırmanın tam zamanı.

Restoranlar, Kahve Zincirleri, Pastaneler, Fastfood Zincirleri, Kulüp, Dernek, Okul Kantinleri ve diğer tüm kategorilerde, hizmet sektöründe yiyecek içecek kısmında yapılacak tüm satış işlemlerini Adisyon sistemi ile ya da kasada ödeme ile desco ile yapabileceğiniz gibi, kapalı devre ön ödemeli kart dağıtarak, kampüs içi kartlı ödeme noktalarıyla nakit ya da kredi kartını devre dışı bırakabilirsiniz.

Adeta bir maestro gibi tüm işleyişinizi tek bir sistem üzerinden işleten desco münferit restoranların yanı sıra, zincir restoranlarda da ödeme noktası, restoran otomasyonu, rezervasyon ve raporlama altyapısı sunuyor. desco‘nun web tabanlı yönetim ve raporlama alternatifleri ile de restoranınızı, gitmeden, uzaktan ya da bulunduğunuz yerden yönetebilir, çok gelişmiş raporlar alarak bu verilerle çok daha derinlemesine işinizi izleyebilirsiniz. Ayrıca Müşteri İlişkileri Yönetimi fonksiyonunu ile de müşterilerinizde aidiyeti sağlayabilir, sadece bugünün satışını değil, işletmenizin gelecekteki başarısını da teminat altına almış olursunuz.

İster desco el terminalleri ile, isterseniz desco dokunmatik ekranlar ile restorana sipariş alabileceğiniz, masa açabileceğiniz, alınan siparişleri mutfağa gönderebileceğiniz, her şeyiyle hazır ve bir günde hizmete sokulabilecek olan desco’nun eğitimi de çalışanlarınıza çok kısa süre içinde verilerek hızlıca satış başlatılabilir.

desco Restoran Otomasyonunda kullanılan tüm donanımlar, kendi alanında en iyi markaların ürettiği cihazlardır. Restoran otomasyonu pazarındaki rekabetin gerektirdiği gibi çok düşük bütçelere hazırlanan tekliflerde haliyle buna uygun donanımlar, 6 ay – 1 sene aralığındaki bir bantta ömrü dolacak donanımlar tedarik edilmektedir.

desco Restoran sistemlerinde sadece restoran içi değil, paket servis ile sipariş sistemlerinde de işinizi çok kolaylaştıracak, gücünüzü arttıracak, satış hacminizi geliştirecek ve işletmenizin tanınırlığını, bilinirliğini fazlasıyla arttıracak bir yoldur.

Ayrıca YemekSepeti.com uyumlu olan desco ile tüm Yemek Sepeti siparişleriniz otomatik olarak sisteme düşme opsiyonu bulunmaktadır. Türkiye’de online restoran siparişinin öncüsü olan YemekSepeti siparişlerinin otomatik olarak sisteme düşmesi de satış hacmini büyük oranda arttıracak ve işletmenizin YemekSepeti.com üzerinde çok daha etkin, çok daha tercih edilen ve yüksek puana sahip bir işletme olarak konumlanmasını sağlayacaktır.

desco Restoran Otomasyonunun genel özellikleri ise şöyle

Ciroyu Saatlik, Günlük, Haftalık, Aylık olarak görebilme
Satılan ürünlerin listesini Günlük, Haftalık, Aylık olarak görebilme
Satış izleme raporu(Kapanan satışlardan),
Tahsilat, Bakiye Borç ve Takip raporları (Eğer açık hesap satış var ise)
Ödeme şekli raporu (Nakit, Visa, Master Card, Ticket vb.),
Satış kapama şekli(Fiş, Fatura, Cari Hesap vb.),
En çok satılan ürün ve ürün gruplarını görebilme
Saatlik satış raporları
Saatlik adisyon raporları
Kasiyer satış ve performans ölçümü
Çelişkili indirimler raporu (İndirim yapılabilecek kişiler ve oranlar haricinde yapılan işlemler),
İkram raporu

desco ile işletmenizin masalarının konumları tanımlanarak masalara rezervasyon yapabilmekte ve girilen bu bilgiler ileriye yönelik müşteri yoğunluğunun tespit edilmesi sağlanmaktadır. Böylece yoğunluk durumuna göre nasıl bir aksiyon alınacağı şimdiden belirlenmiş olacaktır.

desco Restoran Otomasyon Sistemi‘nin en güçlü yanlarından biri de sadece bir restaurant otomasyonu uygulaması olmayıp aynı zamanda restoranınızın tüm tedarikinin içinde bulunduğu deponun da bir takip sistemi olması. Deponuza giren tüm malzemelerin takibi ve özellikle yemeklerde kullanılan malzemelerin, o yemek için girilen bir reçete vasıtasıyla ne kadar kullanıldığını, ne kadar bir kaybınızın söz konusu olduğunu, stok alt limitlerini, stok alt limitine gelen malzemelerin, yiyecek içeceklerin tekrar siparişi için bir rapor olarak önünüze serilmesinin sağlanması da aynı zamanda bir restoran otomasyonu çözümünün görevleri arasındadır.

Sağlam bir depo sistemine sahip olmayan bir restoran otomasyonu kullanan Restoranların en büyük zafiyetlerinden biri, yiyecek içecek işi yapmasından dolayı deposundaki malzemelerin yiyecek içecek olmasıdır.  Bir yedek parça firmasının deposundan farklı olarak yiyecek içecek deposunda çok daha fazla eksilmeler olacaktır. Bunun önüne geçebilmek için sisteminizi hızlıca kurun, kâra geçiniz.

Restoranınızda uygulayacağınız sistemin, en pratik, en kolay kurulan, en iyi raporları size sunan, deponuzun takibini en doğru şekilde yapan bir sistem haline gelmesini istiyorsanız bizi arayın.

desco Restoran Otomasyonunu hemen denemek ve görmek için ücretsiz demo talep edin.

Referanslarımız