Desnet Bilişim > Saha Satış Otomasyonu

Desco Mobil Saha Satış Otomasyonu

İşleriniz büyüyor,  üretiminiz ya da satışınız artıyor, artık saha ekipleriniz var, sahada onlarca aracınız, onlarca araç dolusu malınız ve onlarca plasiyeriniz var. İşlerin büyümesi güzel haber, ancak diğer yandan anlık olarak sahadaki tüm operasyonunuzu görmek, kontrol etmek ve ölçümlemek istiyorsunuz.  Tüm bu işlemleri başarıyla yapabilmeniz ve takip edebilmeniz adına saha satış otomasyonu şirketiniz en büyük gücü olacak.

Çünkü kural basit; ölçmediğinizi yönetemezsiniz.

desco saha satış otomasyonu ile saha gücünüzü en etkin ve verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayan bir mobil saha satış otomasyonudur. El Terminali yazılımı, saha satış yönetimi yazılımı, depo otomasyonu ve ön muhasebe yazılımı olmak üzere dört farklı yazılımın bileşkesidir ve tek yazılımla hem ön muhasebenizi yönetebilir, hem saha satış gücünüzü en doğru şekilde yönetebilir, hem deponuzu gerçek anlamda takip edebilirsiniz. Ön muhasebe olarak kullanmayıp, var olan muhasebe yazılımına entegre de edilebilen desco’nun bu anlamdaki en büyük avantajı herhangi bir önmuhasebe programına bağımlılığının olmamasıdır.

Mobil Saha Satış

desco ile ofiste zaten kolaylıkla yaptığınız tüm işlemleri sahada da yapabilme gücüne sahipsiniz. Fatura, Çek-Senet, İrsaliye, Sipariş, Tahsilat, Rut Takibi, Araç Takibi,  Araç Stoku Takibi, Merkez Stok Görüntüleme ve 300’den fazla rapor desco’da.

Peki bu saha satış otomasyonu teknolojilerini, bu denli ileri düzey bir altyapıyı kurmak için mutlaka 500-1000 araçlık filolar mı olmak gerekiyor? Ya da çok büyük şirketlerin yapabileceği yatırımlar mı bunlar?

Evet, biliyoruz, birçok şirketin kendi ana işine bile yatırım yapamadığı bir dönemde, sizi geleceğe taşıyacak, işinizi kolaylaştıracak, sistematik hale getirecek bir sisteme yatırım yapmak kolay iş değil. Bu yüzden desco, 15 yıllık Desnet gücüyle bu yatırımınızı hem en uygun fiyatlarla hem de en uygun ödeme koşullarıyla anahtar teslim şekilde kuruluyor ve kullanımınıza sunuluyor.

Desco, Windows CE ve Windows Mobile işletim sistemi tüm el terminallerinde çalışabilmektedir. Motorola, Intermec, Casio, Datalogic, Honeywell, MobileCompia M3, Unitech, HP, Toshiba, Asus, Opticon gibi markaların tüm modellerinin yanı sıra Android tabanlı el terminali ve tabletlerde de çalışan esnek ve güçlü bir yazılım.

Saha Satış Sistemidesco Mobil Saha Satış Otomasyonu‘nun en büyük avantajı, Desnet’in el terminalinde markaların gold partneri olması nedeniyle “birinci el” olarak, araç yazıcı setlerinde de Türkiye’nin en köklü üreticisi olma sıfatıyla “üretici” olarak, son olarak desco yazılımında da “geliştirici” olması. Bu üç bileşenin tümünde var olan maliyet avantajı, desco’yu en avantajlı, en gelişmiş, en yenilikçi Mobil saha satış yazılımı olmanın yanında daha kolay ulaşılabilir kılıyor.

desco’yu Türkiye’nin 60’dan fazla ilinde, ayrıca bölge ülkelerde yüzlerce şirket kullanıyor. Haftanın 7 günü uzaktan destek ile tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Bu nedenle İstanbul dışında olmanızın ya da hizmet alacağınız şirketin o şehirde olmamasının önemi kalmıyor. Mobil Saha Satış gibi uzmanlık isteyen konularda bulunduğunuz şehirde bir bayi bulabilirsiniz belki ama işin uzmanı ile çalışmak istiyorsanız ve bunun yanında destek alırken sorun yaşamamak istiyorsanız, desco size göre.

ETA, Logo, Netsis gibi yazılımlarla aktarım entegrasyonu bulunan desco, kurulum sırasında mevcut muhasebe programınızdaki tüm geçmiş verilerin güncel şekilde sisteme aktarılmasını da sağlıyor. Muhasebe verisi gibi önemli bir verinin güvenliği sizin için olduğu gibi desco için de çok önemli

Mobil Saha Satış Otomasyonu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

1- Yazılımı ve donanımı aynı firmadan almaya dikkat etmelisiniz. Çünkü ileride yaşanacak problemlerde yazılım firması ile donanım firması arasında sıkışıp kalmamak, en küçük bir problemden en büyük sorunlara arayacak tek bir numaranızın olması büyük avantajdır.

2- Sektörde tecrübeli, geçmişi olan firmalara güvenin. Evet, genç ve yeni şirketlerin de desteklenmesi gerekiyor ancak mobil saha satış ve muhasebe gibi hayati konularda adım atarken çok daha hassasiyet gerekiyor.

3- Referanslarının önemini unutmayın. Sizin bugün düşündüğünüz bir yöntemi, yıllar önce denemiş ve başarıya/başarısızlığa ulaşmış bir şirketin deneyimini de barındıran bir şirketle çalışarak, hatalardan yaşayarak değil, dinleyerek ve uzmanına danışarak ders alabilirsiniz. Aynı hataları tekrar etmek durumunda kalmazsınız.

4- Yazılım en az 3 yaşında olmalı. Her yazılımın bir geliştirilme, hata keşfi ve düzeltme süreci olur. Eğer işiniz kritikse, işinizin aksaması riskini göze alamıyorsanız en az üç yıldır kullanılmakta olan bir yazılım seçmenizde fayda olacaktır.

5- 7-24 Destek alabiliyor musunuz? Akşam saat 18.31’de bile “Mesai saatleri dışındayız, yarın arayın” cümlesini duyuyorsanız ve danışacağınız konu yarın sabaha kalmayacak, acil bir konuysa büyük sorun yaşayabilirsiniz. Seçeceğiniz şirketleri telefonla ya da online destek modülleri varsa web sitelerinden erişmeye çalışın ve test edin.

6- Memnuniyetsizlik garantisi var mı? Yazılımı aldınız ve verim alamadınız, çalıştığınız şirket yazılımı %100 geri ödeme ile geri alacak mı? Biz yazılımımıza çok güvendik ve 1 yıl boyunca koşulsuz “memnuniyetsizlik” garantisi veriyoruz. 1 yıl içinde istediğiniz zaman “Ben bu yazılımdan verim alamadım” derseniz, yazılımın bedelinin tamamını geri alırsınız.

7- Ücretsiz demo talep edin, satın almadan önce görün. Bu hizmeti vermeyen firmaları direkt eleyebilirsiniz çünkü görmeden satın almak büyük risk olacaktır. desco, ücretsiz olarak demoyu talep eden tüm potansiyel müşterilerine kuruyor.

Şimdi ilk adımı atıp, bize ulaşın, geri kalanı desco’ya bırakın.

Referanslarımız