fbpx

Desnet’in Başarı Hikayesi Rusya’da Benimİşim Zirvesi’nde «Мой бизнес»

Rusya Federasyonu’na bağlı özerk Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da periyodik olarak düzenlenen MyBiznes (Benimİşim) Zirvesi 24 Kasım 2019’da gerçekleşti.

10 bin kişi kapasiteli TATFNET ARENA’da gerçekleşen etkinlikte Rusya’nın dört bir yanından 9000 genç iş insanı katılırken bu yıl ilk defa Rusya dışından bir konuşmacı davet edildi. Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’un davetlisi olarak Kazan’daki konferansta konuşmacı olan ilk Türk, Desnet Teknoloji CEO’su Ömer Ekinci oldu.

Anatolian “Ahi” Entrepreneurship (Anadolu Girişimciliği – Ahilik) adlı sunumla 9000 civarındaki Rus genç iş insanına seslenen Ekinci, bir Anadolu geleneği olan Ahiliği, Usta-Çırak kültürünü ve bunları Barkod Teknolojileri sektörüyle harmanladığımız Desnet Teknoloji modelini anlattı.

Tüm çalışanları usta-çırak kültürü içinde kendi bünyesinde yetiştiren Desnet’in, böylece geliştirdiği kurum kültürünün getirdiği ticari başarıyı anlatan Ekinci, bunun önce mutlu çalışan, sonra da buna bağlı olarak mutlu müşteriler ortaya çıkardığını söyledi.

Desnet’in 2015 yılında El Terminali ve Barkod sektörüne kazandırdığı yeni iş modellerinin çıkış hikayelerini anlatan Ekinci, Eskiyi Getir Yeniyi Götür, El Terminali Kiralama, İkinci El Alım, İkinci El Satış gibi yeni iş modelleriyle haftada 1 Milyon TL’nin üzerinde cari açığı kapatıcı yönde ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu söyledi.

Türkiye’nin dünyada girişimciliğin merkezlerinden biri olduğunu hatırlatan Ekinci, tüm Rus ve Tatar gençleri girişimciliğin merkezine, Türkiye’ye davet etti.

Programdan sonra Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’un konuşmacılar onuruna verdiği yemeğe katılan Desnet CEO’su Ömer Ekinci, organizasyon tarihinin ilk Türk konuşmacısı ve Rusya dışından ilk konuşmacısı olarak Minnihanov’a davetleri için teşekkür etti ve Türk milletinin selamlarını arz etti.

İşte Ömer Ekinci’nin Youtube kanalı için hazırlanmış olan Benimİşim / MyBiznes / «Мой бизнес» videosu. İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.