Stok Sayım Firmaları Türkiye 2018 Listesi
Stok Sayım Firmaları Türkiye 2018 Listesi

Türkiye Stok Sayım Firmaları Listesi

Desnet Teknoloji olarak direkt olarak Stok Sayım Hizmetleri vermiyoruz. Onun yerine sektörün değerli Stok Sayım Firmaları ile işbirliği yapıyoruz.

Aynı zamanda da Stok Sayım Firmaları için kullandıkları el terminalleri, barkod okuyucular, barkod yazıcılar konularında El Terminali Satış, el terminali kiralama, el terminali teknik servisi ve eskiyi getir yeniyi götür hizmetleri veriyoruz.

Peki Türkiye’de bulunan Stok Sayım Firmaları kimler? Hangilerinin ortalama kaç personeli var? Referansları hangi şirketler? Hepsini bu sayfada bulabileceksiniz.

İşte Stok Sayım Firmaları Türkiye 2018 listemiz:

Türkiye Stok Sayım Firmaları Listesi 2018

Türkiye Stok Sayım Firmaları Listesi 2018

Eğer Firmanızın da bu listede olması gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdaki formdan ekleyebilirsiniz.

   

  Stok Sayım Hizmeti Nedir?

  Stok Sayım Hizmeti, Envanter sayımını iç ya da dış kaynaklı bir ekiple baştan sona kontrollü veya kontrolsüz bir şekilde saydırarak kayıtlı olan stoklarınızın gerçeğiyle ne kadar örtüştüğünüzü görmenizi sağlayan çalışmadır.

  Kontrollü olarak yani var olan bir liste üzerinden eksiltme yoluyla  ne kadar eksik olduğunu görebileceğiniz gibi, kontrolsüz yaparak iki listeyi en sonda kıyaslayabilirsiniz.

  Bağımsız ve habersiz sayımda personelin haberi olmadan belli bir saatte bir anda başlayarak personelin hazırlık yapmasını engelleyerek gerçek stoğu ve varsa suistimali görebilirsiniz.

  Genellikle büyük zincir mağazalar ve firmalar stok sayım hizmetleri ile ilgili çalışmalarında periyodik sayım sistemini kullanır.

  Stok sayım ekibini içeride tam zamanlı olarak barındırabilirsiniz ancak aynı ekiple çalışmak bir süre sonra şirket içi iletişim nedeniyle objektif olmalarının önüne geçebilir. Bu nedenle dışarıdan ve değişen bir ekip daha iyi sonuç verebilir.

  Özellikle profesyonel ekip barındıran sayım firmalarıyla çalışmanız, yabancı uyruklu ya da öğrenci çalışan çalıştıran sayım firmalarına göre işinizin daha doğru sonuç vermesini sağlayabilir.

  Türkiye’de çok gelişmiş, çok büyük ölçekli stok sayım ve envanter sayım firmaları bulunmaktadır.

  DOĞRU STOK SAYIMDAN NELER BEKLEMELİSİNİZ

  • Donanıma yani el terminaline, barkod okuyucuya, barkod yazıcıya hakim olmaları, en ufak bir sorunda çözüm üretebilmeleri
  • Daha önce sizden başka perakende noktalarında da bu sayımları yapmış olmaları
  • Aynı zamanda depo otomasyon çözümleri satan ve kuran bir şirket olması, bir deponun nasıl olması gerektiğini bilmesi
  • Barkod sektöründe deneyimli olması
  • Raporlama örnekleri sunabilmesi, raporlama mantığını iyi bilmesi
  • Eğer farklı şehirlerde operasyonunuz varsa, aynı anda birkaç şehirde bağımsız sayım işini organize edebilecek, planlayabilecek, düzenleyebilecek lojistik gücü olması