Sayaç Okuma Otomasyonu

Sayaç Okuma Otomasyonu ve Çözümleri, Mobil Sayaç Okuma, Akıllı Sayaç Okuma gibi ihtiyaçlarda, Elektrik Sayaç Okuma, Su Sayacı Okuma, Doğalgaz Sayacı Okuma gibi farklı ihtiyaçlarda en etkin çözüm Desnet’te.

Sayaç Okuma Otomasyonu Nedir?

81 milyona dayanan nüfusuyla hızla büyüyen ve gelişen Türkiye’nin gerek konut sayısındaki artış, gerek kullanım alışkanlıklarının çok ciddi derecede değişmesiyle kamu kurum ve kuruluşlarının ya da bu işi dış kaynak olarak çözen müteahhit şirketlerin sayaç okuma ve takip sistemlerine ihtiyacı çok ciddi derecede arttı.
20 yılı aşkın süredir El Terminalleri ile Otomasyon sistemleri kuran Desnet’in deneyimiyle geliştirilmiş olan Desnet Sayaç Okuma Otomasyonunun birçok büyük avantajı var.

Desnet Sayaç Okuma Otomasyonu Avantajları

Birinci büyük avantajımız Desnet’in el terminali ve mobil teknoloji donanımları konusunda Türkiye’de önde gelen şirketlerden biri olması. Ek olarak kendi teknik servis merkezi ile anında hizmet veriyor olması ve donanımları çok iyi tanıyor olması.
İkinci büyük avantaj; 1996 yılından beri otomasyon yazılımları geliştirmekte olması. Sayaç okuma otomasyonunu, yazılımını ve çözümünü çok iyi bilen ve tanıyan bir ekibe sahip olması,
Desnet Sayaç Okuma Otomasyonu hem donanımı, hem de yazılımı iyi bilen ve iyi entegre eden bir çözüm. Bu çözüm ile kurumunuzun tüm sayımlarını anında merkeze atan GPRS ya da 3G bağlantılı el terminalleriyle anlık olarak durumu görebilirsiniz. Sayaç sahibinin borç bakiyesini anında görebilir. Kurumda bu sayaçla ilgili alınmış bir karar varsa bunu anında görebilir. Ve buna göre tam da yerindeyken müdahale etme ve gerekirse tahsilat yapma şansı sahadaki çalışanınıza kolaylıkla verilmiş olur.

Desnet Sayaç Okuma Otomasyonunda neler var?

– Sahadaki personeli takip, GPS modülü sayesinde gerçekten noktaya gidilip gidilmediğinin kontrolü.
– Sayaç sahibinin geçmiş dönem bakiyelerine ya da cari durumunu anında görüntüleme.
– Kesme/açma emirlerini anında yerine getirebilme.
– Okunan bilgiyi anında merkeze işleme ve merkezden onay alma.
– Hatasız okuma ile hem okuyucuyu hem de vatandaşı mağdur etmeme.
– Hızlı ve kolay tahsilat.
– Sahada istenirse taksitli tahsilat modülü.
– Anında termal yazıcı ile faturanın dökümü ve teslimi.
– Elektronik imza ile anında imzalı kabul alma.
Sayaç Okuma Yazılımı
Sayaç Okuma Otomasyonu Yazılımı
Sayaç Okuma Sistemi Elektrik Okuma, Doğalgaz Okuma, Su Okuma gibi alt bileşenlere ayrılır. Temelde tüm işleyiş birbirine benzemektedir. Ancak elektrik, su ve doğalgaz kurumlarının kendilerine özel geliştirdikleri alt işleyiş farklılıkları (Örneğin Elektrik dağıtımının belli kurallara ve izinlere bağlı olması) vardır. Kurumunuz için satın almayı düşündüğünüz yazılımda gerekli ayrımlar belirlenmeli. Sisteminiz bu farklılıkları desteklemelidir.

Kullanılan El Terminalleri

Kullanılacak olan el terminali seçeneği olarak iki ana ayrım vardır. Yazıcı entegre modeller, yazıcı ve terminal ayrı olan ürün grupları. Bütünleşik terminaller, ergonomik, geniş ekranlı, 3G, GPS, GPRS destekli termal yazıcılı Casio ya da Pidion markasının ürünleri. Yazıcı ve terminal ayrı ayrı olan seçenekte ise Zebra iMZ320 ya da TSC Alpha 3R termal yazıcılı el terminallerinden en uygun olanı projeye göre seçilir, tercih edilir.
Uzaktan okuma projeleri için de altyapının hazır olması gerekir. Hazırsa sistemin en uygun şekilde kullanılması gitmeden, uzaktan okuma yapılabilmesi için de Desnet Sayaç Okuma Otomasyonu ile gereklidir..
Aynı zamanda optik portlu sayaçlarla da tam uyumlu ve entegre şekilde çalışabilen sistemler, Türkiye’nin tüm illerinde ve ilçelerinde tüm elektrik, su ve doğalgaz okuma işletmelerinde ya da kamu kurumlarında 10 yıldan uzunca bir süredir kullanılmakta ve kullanılagelmektedir.
Özel bir yazılım geliştirmek ya da ihtiyacınızın ancak özel yazılımla yapılabileceğini düşünüyorsanız bu çözümü mutlaka görün. Hazır bir yazılım, entegrasyon ve implementasyon bedeli ile, sıfırdan bir yazılımı geliştirmeye bütçe ayırmadan sistemi ayağa çok hızlı şekilde kaldırabilirsiniz.
Donanım ve yazılımın tam uyumlu çalışması gereken bu gibi operasyonlarda Desnet’in uzmanlığından damıtılan Desnet Yazılım teknolojisi 1 hafta gibi bir süre içinde kurulup hazır hale getirilebilmektedir.

Desnet Su Sayaç Okuma

Belediye kurumlarının kullandığı belediyecilik otomasyonunun su tahakkuk ve tahsilat modülünde yer alan, abonelerin tüm verileri el terminalleri tarafından anlık olarak sorgulanabilmektedir. Okuma görevlisinin sayaç okuma işi sırasında sözkonusu abonenin gerekli tüm bilgilerine kolayca ve en hızlı şekilde ulaşabilmesi sağlanmaktadır.
Sayaçtan veya tesisat numarasından adres bilgileri sorgulanabilmektedir. Bu adresin harita ya da navigasyon üzerindeki yeri anında gösterilerek hızlı ve kolay şekilde bulunması sağlanabilmektedir. Kayıtlarda eğer ki herhangi bir hata varsa, okuma görevlisi işlemleri sırasında el terminali vasıtasıyla bu bilgileri kontrol eder. Hataların önüne daha ilk anda geçebilmekte ve sistemin doğruluk oranını %100’e çıkarabilmektedir
Söz konusu sayacın el terminali ve Desnet sistemi ile okunmasının hemen ardından ihbarnamenin teslim edilmesinden dolayı, geçmişteki faturayı sonradan gönderme usulünden çok daha hızlı tahsilat gerçekleşebilmekte ve böylece hatalar sıfıra yakın bir noktaya indirilebilmektedir.
Ayrıca Desnet Elektrik, Su ve Doğalgaz okuma otomasyonlarının tümü dünya standartlarında, en yeni teknoloji yazılım altyapılarıyla ve web tabanlı şekilde geliştirilmektedir. Endeksörün performansının da bu altyapı tarafından anlık ve otomatik şekilde üretiliyor olması da ayrı bir avantajdır. Bu sayede personel çok daha verimli çalışır, çok daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.
Desnet Elektrik Okuma, Desnet Su Okuma ve Desnet Sayaç Okuma otomasyonlarıyla ilgili hemen bilgi almak için bizi hemen arayın 0212 557 85 00