fbpx

El Terminali ve Barkod Ürünlerini N11’den, Hepsiburada’dan, Trendyol’dan almak mantıklı mı?

Pazaryerlerinden El Terminali, Barkod Okuyucu, Barkod Yazıcı alınır mı?

Pazaryeri siteleri artık her ürünü satıyor. İnternette her şey satılıyor. Eskiden aklımıza bile gelmeyecek şeyleri artık internetten alıyoruz. Bilişim sektörü de bu yeni alışkanlıklardan nasibini aldı. 

Desnet’in tüzel kişilik olarak 25 yılını doldurduğu, benim de şahsi olarak 20 yılımı verdiğim OT/VT sektörü diye geçen bu sektörde, genel olarak El Terminali, Barkod Okuyucu ve Barkod Yazıcı ürün kalemlerinin satışını, servisini gerçekleştiriyoruz.

Ama bakıyorsunuz, Hepsiburada, N11, yakın zamana kadar Gittigidiyor, şimdilerde Amazon, Trendyol gibi sitelerde, El Terminali, Barkod Okuyucu, Barkod Yazıcı satılıyor. 

Birçok müşterimiz satın alma süreçlerinde kafa karışıklığı yaşıyor. Desnet gibi bu işi yapan bir firmadan almak mı yoksa internetten herhangi bir pazaryerindeki herhangi bir mağazadan alsak da aynı sonuca ulaşır mıyız?

Bu sorunun tek bir cevabı yok. O nedenle bir rehber hazırlamak istedik sizlere. Hangi durumlarda, hangi ürünlerde pazaryerlerinden alınabilir, hangilerinde alınamaz. 

  • Barkod okuyucu her yerden alınabilir. Ayarları basittir. Desteği kolaydır. Zorlu bir ürün değildir. 
  • Barkod yazıcı ve el terminali kesinlikle kurumsal bir firmadan, mümkünse teklif usulü, yani kurumsal bir satın alma metoduyla alınmalı. 
  • Eğer barkod yazıcı veya el terminalini internetten almak istiyorsanız mutlaka satıcı firmanın mağaza sayfasına göz atın. Her türlü ürünü satan ya da bilişim ağırlıklı ise bile her türlü bilgisayar ekipmanını satan firmalardan almamanızı öneririz. Çünkü bu firmalar genellikle XML ile bazı toptancıların ürünlerini sitelerine koyuyor ve o ürünleri genellikle hiç görmemiş, satmamış oluyor. Destek için aradığınızda kimi zaman siz bile o firmadan daha çok şey biliyor oluyorsunuz. 
  • Pazaryerlerinde Desnet ve Desnet gibi bu sektörde yıllarını geçirmiş birçok firma var. Bu firmaların mağazalarını tercih etmeniz durumunda ürünü aldıktan sonra kurumsal müşteri olarak destek alabilirsiniz.
  • Desnet olarak biz pazaryerlerinden de satsak, örneğin bir barkod yazıcının uzaktan kurulumunu yine kurumsal müşterilerimiz gibi ücretsiz olarak sağlıyoruz.
  • Ayrıca tüm kurumsal müşterilerimize verdiğimiz gibi, her gece 00.00’a kadar whatsapp üzerinden teknik destek hizmetimizi pazaryeri müşterilerimize de sağlıyoruz.
  • Özetle, pazaryerlerinden hangi mağaza olursa olsun alabileceğiniz tek kategori barkod okuyuculardır. Diğer ürünlerde de mağazanın sektörden bir rakibimizin ya da Desnet’in mağazasının olduğuna dikkat etmenizde fayda olur.

Bazı firmaların, rakiplerimizin pazaryerindeki mağaza adı olarak firma isminden farklı bir isim koyduğunu gözlemliyoruz. Biz Desnet olarak tüm pazaryerlerinde tek bir isimle varız. Çünkü buraları zaten yeni müşterilerle tanışma mecrası olarak görüyoruz.

Hatta çok sayıda kurumsal müşterimiz var ki pazaryerinde bizden bir ürün almışlar, hatta çoğu zaman çok çok küçük bir ürün almışlar ama sonrasında ilgi ve alakamız nedeniyle kurumsal müşterimiz olmuşlar. Bu da zaten bizim pazaryerlerine bakış açımızı özetliyordur.

Son olarak fiyatlama konusundan da bahsedelim. Zaman zaman normal şartlarda OT/VT ürünleri satmayan ama hasbelkader bir El Terminali, Barkod Okuyucu ya da Barkod Yazıcıdan almış, müşterisine satamamış bir bilgisayarcı meslektaşımız bu ürünü aldığı dönemki TL maliyetini düşünerek ürünü satışa koyabiliyor. Ya da sektörü bambaşka olan bir firma kendi alıp kullanmadığı ürünü mağazasında satışa koyabiliyor. 

Önerimiz şu, bir ürünün internetteki fiyatına bakarken o mağazanın sahibi olan firmanın mağaza ana sayfasına bir girip bakın. Eğer o firmanın ana işi el terminali, barkod okuyucu ya da barkod yazıcı değilse, yani OT/VT sektörü firması değilse sektörümüzün firmalarının fiyatlarıyla kıyaslamayın. Çünkü o ürünün garantisi, servisi-desteği, satış sonrası desteği sektörümüzden bir firmanın desteğiyle kıyaslanamaz. 

Bunu bazen müşterilerimiz soruyor, “Ama şu mağazada ucuza ürün var?” Baktığımızda görüyoruz ki mağaza oyuncak mağazası, muhtemelen firma o ürünü aldı ve kullanmayınca nakite döndürmek istedi. Ben de şu örneği veriyorum. “Evinize et alacağınız zaman kasaba gidersiniz değil mi? Peki nalburun kapısında “Yarı fiyatına et” tabelası görseniz girip alır mısınız? Elbette almazsınız. O zaman bu işi yapmayan firmalardan da el terminali, barkod okuyucu, barkod yazıcı almayın. 

Bir kafa karışıklığı sebebi de pazaryerlerinde mağazaları bulunan bilişim firmaları. Giriyorsunuz sitesine ya da pazaryeri sayfalarına, anakartlar, klavyeler, mause’lar, ekran kartları, hatta akıllı telefonlar, kılıflar, kablolar, adaptörler vs. Bu firmaların sattığı klavyenin, mouse’un satış sonrası desteği, kurulumu yok, bu nedenle bu ürünleri aldığınızda sorun yaşamazsınız. Ama OT/VT ürünlerine geldiğimizde bu meslektaşlarımız, bilgisayar firması yöneticisi arkadaşlarımız bu ürünlerimizin kurulumunu, servisini, desteğini bilemez. 

Dünya odaklanmaya, uzmanlaşmaya giderken bir firmanın “Her şeyi satarız” demesi doğanın tabiatına aykırı. Siz de iyi hizmet, iyi destek almak istiyorsanız her ürünü uzmanından alın. 

Buraya kadar okuduysanız desnet olarak bizim pazaryerlerimizi de merak etmiş olmalısınız. 

İşte pazaryeri mağazalarımız. 

Sahibinden.com : https://elterminali.sahibinden.com/ 

Hepsiburada.com : https://www.hepsiburada.com/magaza/desnet-teknoloji-barkod-el-terminalleri 

N11 : https://www.n11.com/magaza/desnetteknoloji

Sevgiler,

Ömer Ekinci
Desnet Genel Müdürü

Stratejimizi şöyle kurguladık: "Desnet en iyi markaların en iyi ürünlerini stoklu bulundurur, satar ve kurulum ya da teknik destekte mükemmel satış sonrası desteği verir". Çok hızlı tedarik, güçlü stok, güçlü destek. Bu da bizi şöyle bir pozisyona itti: Artık hiçbir sektördaşımızla rakip değiliz. Biz ürünü, servis ve hizmetimizle birlikte sunuyoruz. O nedenle aslında aynı ürünü satmıyoruz. Desnet ile çalışmak isteyen ve normalin üstünde bir servis/hizmet almak isteyen müşterilerimize en iyiyi sunmaya çalışıyoruz. Ve bunu sağlayabilmek için de fiyat rekabetine girmiyoruz.
This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.