fbpx

Tüm paydaşlarımıza açık duyuru: CoronaVirüs Salgını ile ilgili Aldığımız Tedbir Paketi Devrede!

Desnet Coronavirus Covid19 Tedbirleri

Corona Virüsü |Değerli dostlarımız, 

Dünyamızı sarsan, esasen gözle bile görülmeyen ama büyük tahribatlara neden olan bir virüs ile karşı karşıyayız. 

Dünya Sağlık Örgütü’nün kısa adı COVID-19 olan ve açılımı Corona Virus Disease 2019 olan bu virüs solunum yollarını etkilemesi ve dünyada hızla yayılmasıyla bir anda gündemimize girdi. 

Çin’in Vuhan kentinden yola çıkan bu Corona Virüsü hızlıca önce Asya Pasifik ülkelerine, oradan da farklı kıtalara yayıldı.

Türkiye’de 11 Mart’da ilk vaka görüldü, ülke olarak ilk kaybımızı da 17 Mart’ta verdik. Desnet ailesi olarak hem ülkemize, hem de tüm dünyaya geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Kayıplarımız için başsağlığı diliyoruz. 

Elbette henüz daha sürecin başındayız. Ülkece bu Corona Virüsü ile mücadelemiz sürecek. Belki bir süre daha bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu nedenle biz de Türkiye’de ilk vaka henüz çıkmadan planlamamızı ve kriz yönetim programımızı oluşturduk.

Çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımızı ilgilendiren aşağıdaki önlemlerimizi tüm ekosistemimize arz ederiz.

 1. Öncelikle Desnet ofislerine giriş çıkışları ilk günden itibaren sınırlandırdık. Kargo, kurye, teslimat, tahsilat personeli arkadaşlarımızın teslim tesellüm işlemlerini ofisimizin dışında gerçekleştirme kararı aldık. Hem kendi ekibimizi, hem de işlem için gelen teslim-tesellüm görevlisi arkadaşlarımızı bu yolla korumaya çalıştık.
 1. İlk günden itibaren, ekip arkadaşlarımızın öğlen yemeklerinde bulunduğumuz iş merkezinin yemekhanesinde ya da dışarıda, AVM gibi kalabalık ortamlarda yemek yememesi için önlemler aldık. Öğlen yemeklerini sosyal mesafeyi korumak suretiyle ofis içinde yedik, yiyoruz.

 2. Tüm Desnet ekibimiz ofise kendi araçlarıyla gelip, yine kendi araçlarıyla dönüyor. Bu süreçte toplu taşıma araçlarında virüsün daha yaygın olabilme ihtimaline karşı tüm ekibimizin hususi araçlarla gelmeleri yönünde karar aldık. 
 1. Müşterilerimizin teknik servis için gönderdiği El Terminali, Barkod Okuyucu, Barkod Yazıcı gibi ürünlerin tümünü yüksek dereceli alkolle temizliyoruz. Böylece tüm ürünleri dezenfekte ediyoruz ve müşterilere bu şekilde gönderiyoruz.

 2. Ayrıca satışını yaptığımız tüm 2. El El Terminali, 2. El Barkod Okuyucu, 2. El Barkod Yazıcı gibi ürünleri teslim etmeden önce yine saf alkolle dezenfekte ediyor, bu şekilde teslim ediyoruz.

 3. Bu süreçte ofisimizin zeminindeki halı döşemeyi, toz tutmayan ahşap parke ile değiştirerek daha steril, daha temiz, daha ferah bir ortam oluşturduk.

Bu önlemler ışığında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sosyal mesafeyi koruyarak, işlerimizi her zaman olduğu gibi dikkatle, titizlikle yapmaya devam ediyoruz. 

Üretim, perakende, depo ve lojistik gibi birçok sektörün dinamosu olduğumuzu, o sektörlerin işlerliğini sürdürebilmesi için vazgeçilmez unsur olduğumuzu biliyoruz. 

Bu nedenle tüm tedbirleri aldıktan sonra işimize devam ediyoruz. 


Bu süreçte finansal olarak da hazırlıklıyız. COVID-19 salgını ne kadar bir süre ekonomik daralma oluşturursa oluştursun bu süreçte kendi ekosistemimizin normalleşmesi için şunları yapıyor olacağız.

 1. Devlet kurumlarına olan SGK, vergi gibi ödemelerimizi eksiksiz olarak ödüyoruz, ödeyeceğiz. Bu konuda devletin sunacağı kolaylaştırıcı olanaklardan faydalanmayıp bu zor zamanda devletimize böyle bir katkı sağlayacağız.

 2. Tüm çalışanlarımız maaşlarını ve primlerini eksiksiz olarak alıyor ve almaya devam edecek. Mesai arkadaşlarımızın ve onların ailelerinin bu süreçte zarar görmemesi, sıkıntıya düşmemesi birinci önceliğimiz. O nedenle izin kullandırma ya da kısmi maaş gibi uygulamalara  başvurmayacağız.

 3. Tüm tedarikçilerimizin ödemelerini vadesinde ödemeye devam edeceğiz. Birçok tedarikçimiz vadelere ekstra süreler ekleme yoluna elbette gidecektir ama biz sektörümüzde yük olan değil yük alan olmaya ve ödemelerimizi vadesinde gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Tüm çek ödemelerimizi de sorunsuz şekilde gerçekleştirmek üzere planlamalarımızı yapmış bulunmaktayız.

Kısacası, Desnet olarak hem çalışanlarına, hem tedarikçilerine hem de makro düzeyde ülke ekonomisine katkı sağlamaya, zor zamanda katalizör vazifesi üstlenmeye hazırız. 

Özellikle de ülke ekonomisine ciddi katkı sağladığımız 2. El Satış birimimiz, döviz kurlarının da çok ciddi derecede artmasıyla çalışmalarını hızlandırıyor. 1000 dolarlık bir el terminaline 6500 TL ödemek yerine yüzde 25’i ile 50’si arasındaki tutarlara, yine 2 yıl garantili şekilde sağlamaya devam edeceğiz. 

Elbette Corona Virüs nedeniyle Çin’in yaşadığı üretim yavaşlamasını, uluslararası taşımacılığın ve gümrüklerin yavaşlamasını da eklediğimizde İkinci El El Terminali ve diğer barkod ürünleri seçeneğinin önemi daha da artacak. Buna da hazırlıklıyız ve anlık 2000’den fazla adet 2. El stoğumuzla ekonomimizin hizmetindeyiz.

Bu yüzden değerli müşterilerimize tavsiyemiz Garantili İkinci El ürünlerimize ağırlık vermeleri yönünde olacaktır.

Tekrar ülkemize ve dünyamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, tüm paydaşlarımıza sağlıklı günler diliyoruz.

Corona Virüsü salgını bittikten sonra yenilenen yüzüyle ofisimizde sizleri ağırlamak için can atıyoruz. 

Sevgiler.

Desnet ailesi adına

Ömer Ekinci

 1. Zeynep diyor ki:

  Merhaba,
  Projelerinizi, tedbirlerinizi ve devletin yanında duruşunuzu yakından takip ederek tebrik ediyoruz. Lakin halk olarak şöyle bir ricada bulunmak istiyoruz.
  Desnet olarak bu sürece destek sağlamak için yerli ateş ölçer üreterek, devlet hastanelerine ve kamu kurumlarına katkı sağlayabilme imkanınız varsa hem firmanız hem de vatandaşlar olarak sizin adınıza gurur duyarız. İyi calışmalar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.