fbpx

Türk Milletine Armağanımızdır: DESNET BARKOD Uygulaması

Desnet Barkod Uygulaması Nedir? Nasıl doğdu? İşte merak ettiğiniz her şey:

Paranızın Nereye Gittiğini Söyleyen Uygulama: Desnet Barkod Uygulaması

Desnet Barkod Uygulaması nasıl doğdu? Son dönemde yaşanılan ve ülkemizi etkisi altına almayı amaçlayan ekonomik ambargo kamuoyunda ciddi bir farkındalık uyandırdı.   Tüketicilerde oluşan yerli malı hassasiyeti Barkod teknolojileri alanında 21 yıldır faaliyet gösteren Desnet Teknoloji’yi de harekete geçirdi. Desnet, geliştirdiği akıllı telefon uygulaması ile tüketiciyi her an her yerde istediği ürünün menşeini, üretim yerini görebilme imkanı sundu.

Desnet Barkod Uygulaması neyi başardı?

Bu uygulamayı hem iOS hem de Android kullanıcıları uygulama dükkanına girerek arama bölümüne “Desnet Barkod” yazarak indirebiliyor. Desnet Barkod Uygulaması daha ilk günden en popüler 35 uygulama arasına girmeyi başardı.   Uygulama şöyle çalışıyor. Markete girdiğinizde akıllı telefonunuzdan Desnet Barkod’u açıyorsunuz. Rafta gördüğünüz ürünün barkodunu Desnet Barkod uygulaması açıkken kameranıza tuttuğunuzda uygulama o ürünün hangi ülkede üretildiğini gösteriyor. Ekranda o ülkenin bayrağı ve adı görülebiliyor. Ancak Türk malı bir ürün okutulduğunda ise Türk bayrağının yanı sıra bir de not göze çarpıyor:  

“Türk malını desteklediğiniz, Türk üreticisine güvendiğiniz için teşekkür ederiz.”

Desnet Barkod Uygulaması
Desnet Barkod Uygulaması
Bu uygulamanın hikayesini şöyle anlatıyor Desnet Teknoloji Genel Müdürü Ömer Ekinci: “Ekonomik ambargo bizi kendimize getirdi. Tamamen dışa bağımlı bir ekonomi olduktan sonra bu ambargo bugün olmuş, yarın olmuş, pek bir önemi yok. Ne zaman Türkiye’yi durdurmak isterlerse, ne zaman Türkiye boyunu, haddini aşarsa o ellerindeki ipi çekeceklerdi, bugün de bunu yaşıyoruz. Ancak bu süreç bir anlamda çok da öğretici oldu. Tüketici artık parasının daha çok kıymetini bilmekle kalmıyor, cebinden çıkacak paranın nereye gideceğini de artık daha çok önemsiyor. Bu süreçte herkes, kendi bilgisi, kendi uzmanlık alanı ne ise o alanda bu ekonomik savaşa katkı vermeli diye düşündük, bizim silahımız da barkod teknolojileri, el terminalleri ve mobil yazılımlar. 21 yıldır El Terminali ile Mobil iş çözümleri üretiyoruz. O zaman biz de kendi bildiğimiz işle katkı sağlayalım dedik. Tamamen ücretsiz, tamamen reklamsız, hiçbir gelir modeli olmayan bir uygulama  ( Desnet Barkod Uygulaması ) geliştirdik ve 21 yıldır ekmek yediğimiz ülkemize borcumuzu ödemeye asla yetmeyecek de olsa bir hediye vermek istedik.”   Uygulama 24 saat gibi bir sürede hiçbir reklam ve tanıtım olmadan AppStore’da en popüler 30 uygulama arasına girmeyi başardı. İlk izlenimler ise çok iyi. Desnet Genel Müdürü Ömer Ekinci, programın sonraki fazda özellikle Avrupalı Türkler ve islami hassasiyeti olan diğer ülkelerin vatandaşları için “Helal / Helal değil” bildirimi yapacağını, içinde zararlı bir madde kullanıldığında bunu tüketiciye göstereceğini ve bunun gibi farklı yenilikler için çalıştıklarını bildirdi.

Nasıl İndirebilirsiniz?

 
Desnet Barkod Uygulaması
Desnet Barkod Uygulaması

Türk Milletine Armağanımızdır: DESNET BARKOD Uygulaması” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.