fbpx

İkinci El El Terminali Nedir? Sıfır yerine 2. El El Terminali almak mantıklı mı?

Zebra MC3300 El Terminali
İkinci El El Terminali  ve 2. El El Terminalleri konusunda aklınıza gelen her şey bu yazıda.

İkinci El El Terminali Nedir? Sıfır yerine 2. El El Terminali almak mantıklı mı?

İkinci El El Terminali kavramı çok yeni bir kavram, oysa el terminalleri 30 yıla yakındır iş hayatında. Peki İkinci El El Terminali neden yeni bir kavram? Bunun birkaç sebebi var.

Döviz kurlarındaki hareketlilik

Türkiye’de satılan El Terminalleri marka ve modellerinin tamamı ithal. Böyle olunca dövizdeki artış birebir yansıyor. Bundan 5 yıl önce 1000 dolarlık bir el terminali 1900 TL iken bugün 6000 TL bandında. Bu da Türk firmalarını yeni arayışlara sürüklüyor. Biz de Desnet olarak bu hareketliliği avantaja çeviriyoruz ve 6000 TL sıfır fiyatı bulunan el terminallerini 1/3 fiyatına, yani 2000 TL ve bazen daha da altına müşterilerimize sunuyoruz. Dolayısıyla İkinci El El Terminali Fiyatı artık sizin lehinize işliyor. Döviz kurları ne kadar artarsa artsın siz Türk Lirası ile alıp işinizi hızla büyütebilirsiniz. Gözünüz sürekli haber kanallarının alt köşesindeki döviz kuru bölümünde kalmayacak. Desnet sizi %100 ithal bir sektörde döviz kurlarının baskısından kurtarıyor.

Androide Geçiş

5 yıl önce ile bugünü kıyaslamaya devam edelim. 5 yıl önce bir el terminali aldığınızda windows işletim sisteminden başka bir alternatifiniz yoktu. Bugün ise Android El Terminalleri gerçeği var. El Terminali yazılımı için Windows’tan Android’e geçiş yapan firmaların ellerindeki el terminalleri yeni de olsa artık atıl durumda kalıyor. Çünkü el terminallerinin %99’unda işletim sistemi değişimi olmuyor. Bu da piyasada ciddi bir Windows El Terminali arzına neden oluyor. Biz bu cihazları bu müşterilerden değerinde geri alıyoruz, ya da Android el terminalini de biz vererek Eskiyi Getir Yeniyi Götür yapıyoruz. Böylece eski cihazlar da piyasada kalmaya, kullanılmaya, ekonomik değer teşkil etmeye devam ediyor.

Sağlamlık ve İşlevsellik

Casio IT-G400 El Terminali Bir El Terminali, cep telefonu gibi çok çabuk bozulmaz, kırılmaz ve modası çabuk geçmez. Bir cep telefonunu aldıktan 1 sene sonra eğer çok çok iyi bakmadıysanız çok fazla deforme olmuş olur, ayrıca yerine de onlarca model çıkmış olur. Hem de neredeyse 5-10 katı daha hızlı, daha üstün özellikli cihazlar. Ama El Terminali sağlamdır, düşmeyle, çarpmayla zarar görmez. Zaten üretimi sırasında binlerce kez düşme testi uygulanmakta olduğundan kolay deforme olmaz. 5 ila 7 yıl hem kasa ömrü hem de teknolojik ömür olarak çalışır. Bu yüzden ikinci el el terminali iyi bir teknik serviste test ve kontrol edildikten sonra rahat rahat alınır, yıllarca kullanılır.

Ekonomik Hareketlilik

Sadece döviz hareketliliği değil, işletmelerin artık çok daha hızlı devirdaim yapması da önemli bir neden ikinci el el terminali arzında. Tüketim alışkanlıklarının değişmesi sonucu artık bir işletmenin kurulduktan sonra başarıya ulaşma oranının düşük olması ve başarılı olamazsa yerine hemen bir başka girişimcinin iş kuruyor olması mevcut teknolojiyi bir anda atıl durumda bırakabiliyor. Örneğin bir perakendeci yeni mağazalar açıyor, sıfır el terminalleri alıyor, mağazalar tutmazsa kapatıyor ve el terminalleri elinde kalıyor. Bu durumda bu işletmeler bizi arayıp el terminallerini satmak istiyor. İkinci El El Terminali alım departmanımız ürünleri talep ediyor, teknik servisimizin kontrolünden geçiyor ve ödemesi yapılarak el terminalleri alınıyor.

İkinci El El Terminali Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Datalogic X4 El Terminali İkinci El El Terminali alırken öncelikle karşınızdaki firmaya dikkat etmeniz gerekir. Eğer direkt cihazların kullanıcısı ise mutlaka faturasını ibraz etmesini isteyin. Eğer bizim gibi bir el terminali firması ise mutlaka yerinde görün, iyice inceleyin, kaç yıldır bu işi firma olarak yaptıklarına dikkat edin. Deneyimlerimiz gösteriyor ki daha önce bir yerlerde personel olarak çalışmış olmaları maalesef ki yeterli olmuyor. Çünkü bir personelin personel olarak deneyimi başka bir şey, işletmeci olarak deneyimi başka. O nedenle işletmenin ve işletmenin yöneticisinin oradaki deneyimine mutlaka bakın. Kendi içinde uzman el terminali teknik servisi barındırıp barındırmadığına mutlaka bakın. Servisi dışarıda bir firmaya yaptırıyorlarsa bu bir eksi puandır. Çünkü kendi içinde teknik servisi bulunan firma cihazları her aşamada kontrol eder. Arızalanırsa onarımını yapar.

Garantili İkinci El El Terminali Olur mu?

Olur. Hatta sıfırdan daha güzel olur. Çünkü sıfır üründe hata çıkma ihtimali düşüktür. Oysa ikinci el el terminali aldınız, bir hafta sonra arıza çıktı, ne yapacaksınız? İşte bu yüzden bu işi profesyonelce yapan bir firma ile çalışın. Desnet’te tüm 2. El El Terminalleri ve Barkod ürünleri en az 1 yıl garantili Ayrıca ek garanti paketini de alarak 2 yıl, 3 yıl garantili hale getirebilirsiniz. Elbette, internet üzerinden bir bireyden aldığınız 2. el el terminali ile Desnet’ten veya bu işi profesyonelce yapan bir başka şirketten aldığınız 2. el el terminali fiyatları aynı olmayacaktı. Olmamalıdır da. Çünkü birey size ürünü verir, parasını alır,  beş dakika sonra bile cihazınız arızalansa sorumluluk kabul etmez. Bu nedenle bu işi profesyonel olarak yapan şirketlerden alırken biraz daha töleranslı olmanızı öneririz. %20-25 fazla ödeyin, riski Desnet alsın, siz almayın.

Sıfıra Dönme Garantisi

İkinci El El Terminali aldınız kullanmaya başladınız. Ama içinize sinmeyen bir şey oldu ve aslında sıfır alsam daha iyiydi dediniz. Ne yapacaksınız? Elbette getirip hiçbir kullanım bedeli ya da kira ödemeden sadece farkını ödeyerek sıfır el terminalinize dönebilirsiniz.Bu garanti sadece ve sadece DESNET’te. Çünkü biz ürünlerimize güveniyoruz. Çünkü biz sizinle alışverişimizi bir seferlik görmüyoruz.

İkinci El El Terminali Fiyatı Ne Kadardır?

2. El El Terminali fiyatları da sıfır el terminali fiyatları gibi marka/model ve özelliğe göre değişkenlik gösterir. Ama Desnet’te 2. El El Terminali fiyatları belirlenirken sıfır fiyatının yarısından da daha ucuz olması sağlanmaya çalışılıyor. Yani sıfırı 10 birim fiyat olan bir el terminalinin ikinci el fiyatı bize göre 4-5 birim fiyat olmalı. İstisna modeller de yok değil mesela çok pahalı ve çok yeni cihazların ikinci el fiyatları sıfırının %30 altında olabilir. Bu normal karşılanabilir. En İyi, Doğru El  Terminali tercihinizi yaptıktan sonra Desnet size o ürünün ikinci el fiyatını da vermekten mutluluk duyacaktır. Zaten Desnet olarak sıfır ürün tekliflerimizin altına çok büyük oranda ikinci el fiyatını da belirtiyoruz.

İkinci El El Terminali Nereden Alınır?

İkinci El El Terminali almak için en doğru adrestesiniz. 20 yılı aşkın süredir el terminali satışı yapan, 5 yıldır da ikinci el el terminali departmanını kurarak alım-satım operasyonları yürüten bir şirket olarak 2. El El Terminali noktasında çok iddialıyız. Siz de bizi arayın, ya da gelip showroom’umuzda onlarca marka, yüzlerce model, binlerce ürünü yerinde görün, kararı siz verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.