fbpx

Zebra Desnet’i 2022 Olağanüstü Başarı Ödülününe layık gördü.

Desnet Zebra El Terminalleri Ödül

Olağanüstü Başarı Ödülümüz. Değerli müşterilerimiz, iş ortaklarımız. Sizinle bu mutluluğumuzu paylaşmaktan dolayı gururluyuz. Zira bu ödül bizden çok sizin. 25 yıldır aralıksız bizimle çalışan müşterilerimiz var aranızda, 20 yıldır hizmet verdiklerimiz var, 15 yıllık olanlar var. Türkiye’de kurulan şirketlerin %90’ı 10. yılı görmezken bizim için 10 yıllık müşterilerimiz diğerlerine kıyasla neredeyse “yeni müşteri” statüsünde. Bu denli uzunca süredir yol arkadaşlığı yaptığımız değerli müşterilerimiz. Sizler bize güç verdiniz, biz de önemli bir ödülü Türkiye’ye getirdik.

Dünyada barkod denildiğinde akla ilk gelen markayı hepimiz biliyoruz. Dünyanın en büyük el terminali ve barkod teknolojileri üreticisi ABD’li Zebra Technologies uluslararası çapta yaptığı 2022 yılı değerlendirmesinde “2022 Olağanüstü Başarı 2022” (2022 Outstanding Achievement) ödülünü, birçok ülkeden birçok bayisi arasından Türkiye’ye, Türkiye’nin el terminali ve barkod teknolojileri merkezi Desnet Teknoloji’ye verdi.

Zebra’nın üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla iki yılda bir gerçekleştirilen Zebra Bölgesel İş Ortakları Zirvesi (Regional Partner Summit) bu yıl İstanbul’da, Mandarin Oriental Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi.

Birçok ülkeden teknoloji şirketlerinin katıldığı Zebra MAGGIC RPS 2023 etkinliğinin finalinde çeşitli kategorilerde ödüller dağıtıldı. Desnet Teknoloji’nin kurucusu Gürbüz Ekinci’nin mucit olması ve geliştirdiği çözümler ile Desnet’i kurmasının ardından ikinci nesil temsilci Ömer Ekinci’nin, Desnet’i Türkiye’ye ve dünyada birçok ülkeye taşıdığı ifade edildi.

Desnet Teknoloji Genel Müdürü Ömer Ekinci, ödülünü Zebra Güney Avrupa & Afrika Başkanı Frederic Bismuth, Zebra Technologies EMEA Genel Müdürü Richard Hudson ve Türkiye & MAGGIC Direktörü Can Tolu’nun elinden aldı.

“Yüzde 500 büyüme yakaladık”

Ödülü Türkiye’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ekinci, “Türkiye, bölgesindeki birçok ülkeye örnek ve model bir teknoloji kullanımına sahip. Bölge ülkelerdeki şirketler teknolojiyi daha iyi nasıl kullanacağını öğrenmek için Türkiye’deki sektördaşlarını ziyaret ediyor. Bu sırada da Türk teknoloji şirketleriyle tanışıp, ürün ve çözümlerini Türk şirketlerinden almaya eğilim gösteriyor. Bu da Türkiye için yeni bir ihracat kalemi demek. Türk teknoloji şirketlerine tüm dünyada çok büyük bir rağbet var. Biz de Desnet olarak pandemiyi de kapsayan son 5 yılda geliştirdiğimiz katma değerli çözümlerle yüzde 500 gibi bir büyüme yakaladık. Dünyada birçok ülkeye ürün ve hizmetlerimizi ulaştırdığımız gibi birçok Türk şirketinin de depo ve saha operasyonlarını hızlandıran, güçlendiren bir katalizör olduk” dedi.

14 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Amerikalı teknoloji devi Zebra’nın 2022 yılını 5,75 milyar dolarlık gelirle kapattığı biliniyor.

Biz Desnet olarak aldığımız ödülün farkındayız. Ama esas ödül, esas önemli olan müşterilerimizin her seferinde bizi tercih etmesi, birbirine tavsiye etmesi, güvenle “Desnet çözer” demesi, Desnet’ten ürün aldığında ya da Desnet’e servise ürün gönderdiğinde bunların Desnet Hızında ⚡ geleceğini bilmesi.

İşte bu yüzden Desnet’e güvenen siz değerli müşterilerimize teşekkür ediyoruz.

2024 yılında da aynı heyecanla, aynı azimle çalışmaya devam edeceğiz. Zebra’nın 2022 Outstanding Achievement / Olağanüstü Başarı ödülü ile taçlandırdığımız bu yılın üzerine koyacağımız bir yeni yılda yine güzel işler, yine değerli müşteriler ve yine mevcut müşterilerimizin işlerini büyüttüğümüz, hızlandırdığımız, “İyi ki Desnet var!” dedirttiğimiz, Desnet Hızında ⚡ işler yaptığımız bir yıl olacak.

Hem dünyada, hem Türkiye’de ekonomik daralmanın yaşandığı şu aylarda biz ayağımızı gazdan çekmiyor, frene de dokunmuyoruz. Sağlıklı, organik büyümeye devam ediyoruz. Kendi kurallarımıza, iş yapma biçimimize sadık kalarak, ekibimizi içeriden ve sıfırdan yetiştirerek Desnet kurum kültürüne sonuna kadar sahip insanlarla çalışmaya devam ederek yeni yılda da işlerimizi büyütmeyi hedefliyoruz.

Yazı Olağanüstü Başarı 2022 Outstanding Achievement ödülümüzden çıktı ama aslında ödül işin bahanesiydi. Her ne kadar ZEBRA’nın uluslararası kriterlerine göre çok ince eleyip sık dokuyarak seçtiği bir ödül olsa da günün sonunda en büyük ödül müşteri mutluğu, memnuniyeti ve her seferinde yine bizi tercih ettiğini görebilmenin mutluluğu.

Bizi bu ödüle layık gören Zebra Technologies yöneticilerine, başta Türkiye Ülke Müdürü Can Tolu ve Zebra merkezden Richard ve Fred’e sonsuz teşekkürler. Hep çok iyi ilişkiler içinde olduğumuz, birçok projede birlikte görev aldığımız Zebra Türkiye ofisi ekibine çok çok teşekkürler. Birlikte başarmak gibisi yok!

Teşekkürler.

Desnet Zebra El Terminalleri Ödül
Desnet Zebra El Terminalleri Ödül

Bu site tanımlama verileri kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.