fbpx

Fiyat Politikamız: Neden bir miktar pahalıyız?

Desnet Fiyat Politikamız

İşte biz ve fiyat politikamız

Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bu yazıyı okuduğunuza göre bizimle, Desnet ile yeni tanışıyor olmalısınız. Kısaca bahsedelim, Desnet 1997 yılında kurulmuş bir aile şirketi. Kurucumuz Gürbüz Ekinci’nin üretim bazlı organizasyonuna oğlu Ömer Ekinci’nin satış ve pazarlama ekseninde katılmasıyla birlikte adını sektörde duyurmaya başlamış ve 25 yıllık uzun bir yolculukla bugünlere kadar gelmiştir.

Sitemize muhtemelen bir ürünü araştırırken girdiniz. Öncelikle fiyat politikamız ile ilgili şunu belirtelim, sitemizdeki fiyatlar nihai fiyatlar değil. Elbette adede göre, işin muhteviyatına göre, müşteride işin büyüme potansiyeline göre, ya da hiçbiri olmasa bile keyifli bir telefon konuşması üzerine bile elimizden geldiğince daha güzel fiyatlar sağlayabiliyoruz. Siteye fiyat koyarken de son kurşunumuzu tüketmemek için en dip fiyatımızı yazmıyoruz. Yani sitede gördüğünüz fiyatla yetinmeyin, mutlaka bize Whatsapp’tan, telefonla ya da e-posta ile ulaşın.

Gelelim ikinci aşamaya. Özel fiyat aldınız, ama o da ne? Desnet’in fiyatı yine bir miktar yukarıda kaldı. Bu çok doğal, açıkladığımızda siz de hak vereceksiniz.

Desnet Fiyat Politikamız
Desnet Fiyat Politikamız

Birincisi verdiğimiz fiyatı lütfen internette oyun konsolu, anakart satan hatta oyuncu koltuğu satan sitelerle kıyaslamayın. Çünkü hasbelkader eline bu ürün gelmiş, satmak için internete koymuş, devamlılığı olmayan, aradığınızda ürünle ilgili bilgisi sizden de düşük, hiçbir şekilde satış sonrası destek ve kurulum hizmeti veremeyecek, vermesini beklemenin de kendilerine haksızlık olacağı sitelerin fiyatlarıyla yarışmamız imkansız. Kimi zaman 1 sene önce aldığı TL tutarla satan, kimi zaman elden çıkarmak için zararına satmayı göze almış bir işletmeyle fiyatlarımız elbette ki yarışama.

İkincisi o markanın yetkili bayisi olmayan firmaların fiyatlarıyla kıyaslamayın. Bazen hiç de tasvip etmediğimiz biçimde bazı sektördaşlarımız ürünleri elden çıkarmak ya da daha kısa sürede daha çok adede ulaşmak için bilgisayar toptancılarına veriyor ya da en azından sitelerine koyabiliyor. Bilgisayar sektöründe %1’ler, %2’ler çok iyi kârlar sayılabildiğinden hem toptancı, hem de onun ürün kataloğunu olduğu gibi sitesine koyan internet siteleri %1’lerle sitelerine koyabiliyor. Bizim bu fiyatlarla da yarışabilmemize imkan yok. Fiyat politikamız da buna göre şekilleniyor.

Üçüncüsü de pazaryerlerindeki fiyatlar, maalesef halen Türkiye’de pazaryerlerindeki bir mağazanın adını arama motoruna yazdığınızda ne bir adres, ne bir telefonun çıkmadığını görebiliyoruz. Sektörümüzden olup pazaryeri için farklı isimler üretenler var. Biz pazaryerlerinde de varız ama DESNET ismimizle. Düşünün, bir şirket iyi hizmet vermek, daha çok müşteriye ulaşmak için yani pazarlama maksadıyla pazaryerlerinde mağaza açsa kendi adını koymaz mı? Elbette koyar. Peki neden farklı bir marka, bilinmeyen bir isimle mağaza açılır? Demek ki orada yapacağı işin, satışın, vereceği müşteri hizmetinin ana markasına yansımasını istemeyeceği bir kalitede hizmet verecek. Peki bizim 25 yıllık bir marka olarak, ardında internette tek bir şikayet bile olmayan bir işletme olarak bu gibi perde gerisi oyuncularla rekabet etmemiz mümkün olabilir mi?

Şimdi gelelim neden bir miktar pahalıyız sorusunun en gerçek cevabına.

UZAKTAN KURULUM ÜCRETSİZ

Pahalıyız çünkü sattığımız her ürüne 2 yıl boyunca garanti vermekle kalmıyoruz. Aynı zamanda her sattığımız ürünün uzaktan kurulumunu ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

ÜÇ YIL BOYUNCA GECE 00.00’A KADAR DESTEK

Pahalıyız çünkü bizden en ucuz barkod okuyucumuzu da alsanız artık bizim VIP müşterimizsiniz. Hiçbir bakım anlaşması, servis paketi, destek paketi olmaksızın 3 yıl boyunca haftaiçi her gün gece 00.00’a kadar tamamen ücretsiz destek alıyorsunuz. Nasıl bir destek?

  • WHATSAPP DESTEĞİ
    • Öncelikle whatsapp’dan sorularınızı cevaplıyoruz. Çoğu sorun zaten whatsapp’tan çözülüyor. Hattımıza da herhangi bir çağrı merkezi personeli değil, doğrudan teknik servis uzmanlarımız bakıyor.
  • TELEFON DESTEĞİ
    • Whatsapp desteği yeterli gelmedi mi? Arkadaşımız size telefonla ya da görüntülü arama ile bağlanıyor. Yanınızdaymış gibi desteğini sağlıyor.
  • UZAK BAĞLANTI ( TeamWeaver , AnyDesk) DESTEĞİ
    • Yazılımsal bir sorun mu? Driver’larla mı alakalı? O zaman da hemen bir TeamWeaver ya da AnyDesk bağlantısıyla anında bilgisayarınıza ışınlanıyoruz.

ARIZA DURUMLARINDA BEKLEMEK YOK

Mutlaka gerek aracınız, gerekse teknolojik ürünleriniz servisin yolunu tutmuştur. Hiç aynı günde arızalı cihazınızı geri aldığınız oldu mu? Ya da elden götürüp 60 dakikada onarımını yaptırıp geri alıp işe döndüğünüz? Eğer olmadıysa henüz Desnet ile çalışmadınız demektir.

Zaten sağlam, çok zor bozulan cihazlar satıyoruz, zaten dünyanın en iyi markalarını sunuyoruz. Üstüne bir de ola ki arıza ya da kırılma gibi sorunlar olduğunda:

KARGO İLE GELENLERDE 24 SAAT KURALI

Kargo ile gönderdiğiniz ürün sabah sevkiyatıyla bize ulaştıysa gün içinde yapılır, akşam sevkiyatıyla mutlaka tarafınıza gönderilir. Bunun istisnası %1’in çok çok altındadır.

ELDEN GELEN ÜRÜNLERDE 60 DAKİKA KURALI

Diyelim siz ya da bir personeliniz hem E-5’e hem TEM’e çok yakın, Basın Ekspres yolu üzerindeki ofisimize cihazı getirdiniz. Açık servisimizde cihazınızın onarımını çay veya kahve eşliğinde izlerken teknik servis uzmanıyla cihazın nasıl daha verimli ve etkili kullanılabileceğine dair bilgiler alabiliyorsunuz. 60 dakikada da uğurluyoruz. İşleriniz yarım kalmıyor.

Özetle, satış baskısı ve sektörel rekabet kârlılıkları sıfıra gitgide yaklaştırırken satıştan sonraki desteğe ayrılan pay da gitgide azalıyor. Size maliyetine ya da %1, %2 kârla satan haliyle size telefonda destek verdiği takdirde saniyelerin hesabını yapıyor. Eğer satış sonrası destek bizim için önemli değil diyorsanız elbette fazla ödemenizin anlamı yok. Ama aldıktan sonra mağdur olmak istemem, daha azını değil hakkını ödemek ve sonucunda da en iyi hizmeti almak isterim diyorsanız doğru adrestesiniz.

Biz bu stratejiyi ve fiyat politikamız ile ticareti 8 yıldır istisnasız ve kararlı bir biçimde yürütüyoruz. Hem kârlı, kazançlı, bereketli bir işimiz oldu bu 8 yıl içinde, hem de çok mutlu müşterilerimiz. Anladık ki müşterilerin büyükçe bir kısmı en ucuzunun peşinde değil, kaliteli hizmetin, açık ve samimi iletişimin, dürüst ticaretin de alıcısı çok. İşte biz de onlar için açıyoruz işletmemizi her sabah.

Herkesle çalışamayacağımızı biliyoruz, fiyat politikamız ve marjlarımızın herkese uymayacağını da biliyoruz. Ama bildiğimiz bir şey daha var ki o da şu; o kadar güzel, düzgün, kazan-kazana inanan, temiz ticaret yapan, iyi insanların çalıştığı ve yönettiği müşterilerimiz var ki, onlar kesinlikle ve kesinlikle daha azını hak etmiyor.

İşte bütün bunlar bizim ticaret felsefemiz ve fiyat politikamız. En azından bir kez rahat rahat anlatmak istedik. Vaktiniz olur da okursanız bize hak vereceğinizi biliyoruz. Zaten buraya kadar okuduysanız kararınızı da çoktan vermişsinizdir. Umarız tercihiniz bizizdir. İşlerinizde kolaylıklar dileriz.

Desnet Teknoloji adına
Ömer Ekinci / Genel Müdür

Bu site tanımlama verileri kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.