fbpx

Panasonic’ten müthiş hamle, Toughbook FZ-L1 ve FZ-T1

Panasonic El Terminali pazarına adımını attı. Daha önce geliştirdiği ultra endüstriyel tabletlerle tablet pazarında önemli bir pazar payı yakalayan Panasonic, şimdi de el terminali pazarına nokta atışı bir giriş yaptı. Kurumlar, özellikle de sahada bulunan ekiplerin birçok farklı süreci yürütebileceği donanım arayışındalar. Tümü ultra dayanıklı donanımlardan oluşan Panasonic Toughbook serisi, yeni modelleri FZ-T1 ve FZ-L1 ile şirketlere diğer alternatiflere kıyasla daha hafif ve çok yönlü bir olanak sunuyor.

Panasonic Toughbook FZ-L1

Panasonic’in 7 inçlik FZ-B2 modeli ve 10 inçlik FZ-A2 modelinin aralarında konumlandırdığı 7 inçlik FZ-L1, perakende sektörü, hizmet sektörü, üretim sektörü, taşımacılık ve lojistik sektörlerinde fark yaratmaya hazırlanıyor..

Android 8.1 işletim sistemine sahip olan FZ-L1 tablet, kablosuz ağ bağlantısı, 4G standardı ve barkod okuyucu seçenekleriyle donatılmış alt modellerle sunuluyor. Bu seçenekler arasında kendi ihtiyacınıza en uygun modeli seçebilme şansına sahipsiniz.

Panasonic FZ-L1 El Terminali Tablet
Panasonic FZ-L1 El Terminali Tablet

Qualcomm’un iş dünyası için özel hazırladığı standarttan daha düşük konfigürasyonlu 4 çekirdekli 1,1 GHz gücündeki Snapdragon 210 işlemcisine sahip cihaz, 2 GB bellek ve microSD kartla artırılabilen 16 GB’lık depolama alanı olanağı sunuyor.

Askeri bir standart olan 810G standardında olan bu tablet, 1,5 metre yükseklikten beton zemine düşme testlerinden başarıyla geçiyor. IP65/67 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı. Tabii askeri standartlara sahip olması cihazı bu standartların biraz daha üstüne de taşıyor ve bir hortum ile ıslatılsa bile çalışabiliyor. Suya karşı dayanıklılığı ise 1 metre derinlikte 30 dakika.

7 inç boyutundaki 720p çözünürlüklü ekranı Dragontrail Pro korumasıyla darbe ve çizilmelere karşı korumalı. Ayrıca ıslak ortamda ve eldivenle kullanıma da uygun.

Şirketin verdiği bilgiye göre, 44 tip barkod okuyabilen tablet, 8 MP’lik Full HD video kaydedebilen bir kameraya ve 12 saat kullanım olanağı veren 3.200 mAh’lik bir pile sahip.

Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1 Ultra Dayanıklı Tablet
Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1 Ultra Dayanıklı Tablet

Farklı ihtiyaçlara karşın Panasonic müşterilerine ekstra seçenekler de sunuyor. Cihaz şarj beşiği, ek batarya paketi, el askısı, kalem ve ekran koruma filmi gibi birçok aksesuara sahip. Bu aksesuarlar standart paketten çıkmıyor. Desnet’teki müşteri temsilcinizle konuşurken özellikle belirtmenizi öneriyoruz.

Günümüzün en önemli konularından biri de güvenlik. İşletmelerin yaşayabileceği güvenlik zaafiyetleri için de çeşitli önlemler alınmış. Panasonic COMPASS adlı yazılım ile Android işletim sistemini güncellerken, toplu cihaz yönetimi sunan EMM desteği kadar kişisel ve iş kullanımını ayıran profil yapısıyla da dikkat çekiyor.

Ürün standart olarak 3 yıl garanti paketiyle sunuluyor ve kısa süre içinde Desnet tarafından değerli müşterilerimize satılmaya başlanması planlanıyor.

Panasonic Toughbook FZ-T1

Panasonic FZ-T1 El Terminali
Panasonic FZ-T1 El Terminali

Toughbook FZ-T1 el terminali ise akıllı telefonların en kullanışlı özelliklerini 5 inç ve ultra sağlam bir cihazda bir araya getiriyor. Ses ve veri aktarımı, entegre barkod okuyucu, geniş işlevsellik ve aksesuar yelpazesi ile Toughbook FZ-T1 el terminali, perakende, üretim, depolama, taşımacılık, lojistik ve kamu güvenliği gibi sektörler için ideal bir araç olma özelliği taşıyor. MIL-STD-810G testlerini başarıyla geçmiş, IP68 seviyesinde korumaya sahip ve 1.5 metreden düşmelere dayanıklı FZ-T1, düşük toplam sahip olma maliyeti ile uzun bir kullanım ömrü sunuyor. FZ-T1 Modeli de Desnet’in değerli müşterilerine heyecanla sunmayı beklediği modellerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.