Dünyanın en ünlü İlaç Üreticilerinden BAYER El Terminali ve Barkod Sistemleri konusuda bir projesinde Desnet’i tercih etti.

Türkiye’nin önemli İlaç üreticilerinden firmalarından BAYER İlaç El Terminalleri, Barkod Okuyucular ve Barkod Yazıcılarda Satış ve teknik servis hizmetlerinin yanı sıra, Sıfır, İkinci El, Kiralama ve Teknik Servis hizmetlerimizden de yararlanıyor. Değerli müşterimize ticari hayatında başarılar diliyoruz.

Siz de El Terminalleri, Barkod Yazıcılar ve Barkod Okuyucularda Türkiye’nin Barkod Merkezi Desnet’i tercih edin, değerli müşterilerimiz arasında yerinizi alın. 24 saatte servis garantisiyle dünyanın en hızlı teknik servis hizmeti ile işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Sizi de değerli müşteri ailemize bekliyoruz. İlaç Sektörü başta olmak üzere birçok sektörde derinlemesine başarı hikayeleri yazmaya devam ediyoruz.

Dünyanın en ünlü İlaç Üreticilerinden BAYER El Terminali ve Barkod Sistemleri konusuda bir projesinde Desnet'i tercih etti.
Dünyanın en ünlü İlaç Üreticilerinden El Terminali ve Barkod Sistemleri konusuda bir projesinde Desnet’i tercih etti.

 

Bayer Hakkında ve Tarihçesi

Her şey iki kişi arasındaki dostluk, doğaya sonsuz bir merak ve iki mutfak fırınıyla başladı. İşadamı Friedrich Bayer ve boyacı Johann Friedrich Weskott bu fırınlarla deneyler yaparak, sonunda boya füksininin nasıl yapılacağını keşfettiler. 1 Ağustos 1863 tarihinde, Wuppertal-Barmen’de 19. yüzyılın devasa bir potansiyele sahip girişimlerinden birine imza atarak “Friedr. Bayer et. comp.” firmasını kurdular.

1863-1881: İlk Yıllar

1 Ağustos 1863 tarihinde boya satıcısı Friedrich Bayer ve usta boyacı Johann Friedrich Weskott “Friedr. Bayer et comp.,” ortaklığını kurdu ve şirket hızla büyüdü. 1881 yılında Bayer anonim şirkete dönüştüğünde, büyüme için gereken maddi dayanak oluştu.

1881-1914: Uluslararası Şirket Haline Gelme

1881 ve 1914 yılları arasında Bayer uluslararası operasyonlarla bir kimya firması haline geldi. Boya maddeleri şirketin en büyük bölümü olmayı sürdürürken, yeni iş alanları da eklenmeye başladı. Carl Duisberg’in büyük bir araştırma tesisi kurması şirketin devam eden gelişiminde birinci derecede önemli bir adım oldu.

1914-1925: I. Dünya Savaşı ve Sonuçları

Bayer’in baş döndürücü gelişimi I. Dünya Savaşı nedeniyle durakladı. Şirket büyük ihracat pazarlarında önemli ölçüde kesintiyle karşılaştı ve boya ve ilaç satışları da benzer şekilde geriledi. Bayer savaş ekonomisine giderek artan şekilde entegre olmayı sürdürdü. Bayer 1917 yılında Dormagen’de üçüncü Alman üretim tesisinin açılışını yaptı.

1925-1945: I.G. Farbenindustrie AG

Bayer, BASF ve Agfa arasında 1905 yılından itibaren bir çıkar birliği gündeme geldi. Başlıca ihracat pazarlarına yeniden erişim sağlanması amacıyla, Alman katran boyaları endüstrisinde yer alan bu şirketler ve diğerleri Carl Duisberg’in inisiyatifiyle 1915/16’da daha büyük bir topluluk oluşturmak üzere bir araya geldi.

1945-1951: I.G.’nin Dağılması ve Bayer’in Yeniden Kurulması

1945 yılının Kasım ayında Müteffik Kuvvetler I.G.’ye el koydu ve tesislerin tamamı Müttefik subaylarının kontrolü altına alındı. Şirketin dağılması ve mal varlığının savaş tazminatlarına sunulması gündeme geldi. Ancak olaylar bu şekilde gelişmedi.

1951-1974: Yeniden Yapılanma ve “Ekonomik Mucize”

Bayer’in yeniden yapılanması Almanya Federal Cumhuriyetindeki Wirtschaftswunder veya “ekonomik mucize” ile yakından ilişkilidir. II. Dünya Savaşı sonucunda Bayer değerli patentleri dahil olmak üzere yabancı mal varlığını ikinci kez kaybetmiş oldu. Bayer 1946 yılında halen Müttefiklerin kontrolü olmak suretiyle satış faaliyetlerini yeniden başlatmaya adım attı.

1974-1988: Petrol Krizi ve Birleşme

1973/74 petrol krizi “ekonomik mucize”nin herkes için tam anlamıyla bitmesine yol açtı. 1974 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığına Kurt Hansen’in ardından Herbert Grünewald geldiğinde, dünya ekonomisi ciddi bir gerileme içindeydi. Petrol bazlı kimyasal ham maddelerin fiyatları yalnızca birkaç ay içinde dört katına çıktı.

1988-2001: Dönüşüm ve Küreselleşme

AspirinTM’in 100. yılı kutlandı. Ayrıca Bayer, diğer şirketler gibi, 1990’ların küreselleşmesinin ve yapısal değişiminin getirdiği zorluklarla test edildi. 1989’dan sonra Almanya ve Doğu Avrupa’da yaşanan radikal politik değişikliklerin ardından şirket, gelecek vaat eden pazarlara odaklanmasını artırdı.

2001-2010: Grubun Yeniden Yapılanması

Grup, Bayer kültürünün birinci yüzyılını ve Bayer Cross’un 100. yılını kutladı. Bu dönemde üç yeni alt grup – Bayer HealthCare, Bayer CropScience and Bayer MaterialScience – kuruldu. Bayer Lanxess AG’yi ayrı bir birim haline getirdi ve Schering AG’yi bünyesine kattı.

2010–2016: Geleceğe Yatırım

2013 yılında Bayer, kuruluşunun 150. yılını dünya çapında kutladı. Şirket, dünyanın çeşitli yerlerine bir zeplin göndererek, Alman Başbakanı Angela Merkel ve ünlülerin katıldığı yıldönümü sergileri düzenledi. Bayer, 2014 yılında Algeta şirketinin satın alınmasıyla onkoloji bölümünü güçlendirdi. 2015 yılında MaterialScience alt grubu Covestro’nun yeni adıyla bağımsız bir şirkete dönüştü. Bayer, düzenleyici otoritelerin gerekli tüm onaylarını aldıktan sonra 7 Haziran 2018 tarihinde Monsanto’nun devralımını başarıyla tamamladı.