BMS GRUP, BMS TEL El Terminallerinde Desnet'i Tercih Etti.
BMS GRUP, BMS TEL El Terminallerinde Desnet’i Tercih Etti.

BMS Tel ve BMS GRUP Hakkında

Kurumsallaşmış bir şirketler grubu olan BMS’nin temelleri 1968 yılında Sabah Nakliyat ve Pazarlama olarak Türkiye’nin ilk demir çelik fabrikasının kurulduğu KARABÜK’te atılmış;1984’de İskenderun’da Zontur Demir Çelik A.Ş. olarak, 1995 yılında Ankara’da BMS Demir Çelik olarak, 1999’da İstanbul’da BMS A.Ş. olarak ve 2004’de İzmir’de BMS Birleşik Metal San. Tic. Ltd. Şti. olarak yurt çapına yayılmıştır.

Tek bir şirketle yola çıkan ve kısa zamanda bir şirketler topluluğuna dönüşerek gerçekleştirdiği üretim, satış, ithalat ve ihracat , yaygın pazar ağı, kalite anlayışı ve sevkiyat hızıyla Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde BMS’nin adı çelikle birlikte anılmaktadır.Türkiye’nin ilk ve en yüksek kapasiteli Çelik Hasır Fabrikası 1972 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş olup 2004 yılında grubumuz tarafından satın alınmıştır.

Bu fabrikamız BMS Çelik Hasır San. Tic. A.Ş.olarak son model makine ilaveleri ve büyütülen kapalı alanlarıyla yıllık kapasitesini 70.000 ton/yıl çelik hasır, 120.000 ton/yıl soğuk çekme ve çubuğa ulaştırmıştır. Türkiye’deki iddialı konumunun yanı sıra Türkiye’nin çelik hasır üretim ve ihracatının da %30’unu gerçekleştirmektedir.2002 yılında grubumuza dahil olan Boğaç Profil Demir Çelik San.Tic. A.Ş.’nin Gebze’deki tesisinde Türkiye’de üretimi olmayan kalın sanayi profillerini ithal etmekte (NPI, NPU, HEB, HEA, HEM, IPE) ve satmaktadır.

Levha ve rulo saclar, köşebentler, çubuk ve borular yine bu firmamızın ürünleridir.2013 yılında hisselerin tamamı grubumuz tarafından satın alınmıştır.Grubumuza en son katılan üretim tesisi ise BMS TEL tescili altında Dilovası Makinacılar Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m2’lik bir alan üzerine kurulan galvanizli tel ve tel mamulleri fabrikasıdır. 2011 yılında yatırımına başlanıp 2012 ağustos ayında tamamlanarak üretime geçen konusunda dünyanın en modern teknolojilerinin kullanıldığı tesislerinde üretimi yapılan ürünler kalitesi ile dünya pazarları ve Türkiye’de kolaylıkla kabul görmüştür.

Karabük, Ankara, İskenderun ve İstanbul’daki satış ofislerimizle, Manisa’daki Çelik Hasır Fabrikamızla, Gebze’deki profil depomuz ve BMS Tel Fabrikamızla; kendi araçlarımız ve 300 kişilik konusunda uzman çalışanımızla, yıllık 700.000 ton satış, ithalat üretimi ve ihracaat ile grubumuz tüm yapı sektöründe ve demir-çelik endüstrisinde,Türk ekonomisi içinde ve küresel pazarlarda faaliyet gösteren bir dünya markası olarak haklı bir yer edinmiş bulunmaktadır.